Газета "ЗОРЯ"

ВІРУС «З-ПІД КОРОНИ»

Колотнеча навколо китайського вірусу, в якій дедалі більшу участь беруть представники місцевої влади, надто схожа на інформаційну бульбашку. За її допомоги наша увага відвертатиметься від більш нагальних питань і подальших прорахунків «зеленої» команди. Хизуватися й досі нема чим. Залишається спочатку створити відчуття небезпеки і потім її перемогти. Бажано не на рівному місці…

Щось схоже у 2009-му виконувала тодішня прем’єрка Юлія Тимошенко: вона на камери заявляла про закупівлі «Таміфлю» і начебто рятувала країну від міфічної епідемії свинячого грипу.

Як відомо, історія завжди повторюється двічі. І якщо програш став для пані Ю особистою трагедією, то її політичні послідовники модифікованого зразка демонструють фарс, хоча він добре замаскований під турботу про людей.

Епідемія спалахнула в китайському Ухані в кінці грудня. За нею стоїть новий тип вірусу, що належить до так званої сім’ї коронавірусів, що викликають звичайні застудні захворювання, а також серйозні респіраторні інфекції.

Новий вірус проявляється лихоманкою, сухим кашлем, утрудненим диханням, видимими змінами в легенях на рентгенівських знімках. Час від зараження до появи перших симптомів захворювання -приблизно 10 днів. Дослідники кажуть, що кожен хворий заражає 2-3 людей.

Тиждень тому на обласному рівні створено робочу комісію з епідеміологічної безпеки і навіть «визначені основні напрями стратегії інфекційної безпеки». «Ми вже робимо все необхідне для безпеки жителів Дніпропетровщини. У разі необхідності, тобто безпосередньої загрози, забезпечимо додаткове фінансування, а не чекатимемо його з Києва!» – зазначив голова облради Святослав Олійник, про що оперативно доповіла його прес-служба.

Крім грошей, мова йшла про пункти пропуску в аеропорту та на залізничному вокзалі, спеціальні пункти прийому хворих і лікування та інформаційну кампанію для обивателів. Тут уже, тільки-но повернувшись з Давоса, долучився і славетний переможець «таємної перукарні», губернатор Олександр Бондаренко. «Список усіх реко-
мендацій буде представлений населенню найближчим часом. Ми поширимо його через усі доступні канали зв’язку», – підтвердив він.

Надто ж потішили розмови про «мобільні пункти попередньої експрес-діагнос-тики» з безконтактними термометрами та тепловізорами – особливо зважаючи на те, що діагностувати саме коронавірус сьогодні навчилися лише в Німеччині й Нідерландах.

Отже, з нежитем в публічних місцях краще не з’являтися – невідомо, якого рівня сягне демонстративна чиновницька пильність. Бо корона завжди небезпечна. І не лише вірусів це стосується, а й людей.

її б проявити у медичному обслуговуванні взагалі – особливо в сільській місцевості, де деякі лікарі можуть, як у казці про Буратіно, поставити діагноз хіба що на кшталт «пацієнт скоріше живий, ніж мертвий». Звернути увагу на динаміку захворювання кором, повзуче збільшення інфікованих туберкульозом, багатоденні черги до вузьких спеціалістів…

Жодного хворого в нашій країні поки що не виявлено. Але авіасполучення з Китаєм Україна вже закрила.

Всесвітня організація охорони здоров’я також не оголошує надзвичайного стану, тобто не визнає, що вірус представляє «загрозу суспільному здоров’ю в інших країнах через міжнародне поширення захворювання.»

Але ж ні. Таке потребує постійних і системних дій з мінімумом інформаційної «засвітки». Шлях, який обрано чинним керівництвом, значно простіший. Тим більше коли в перервах між «глибокою стурбованістю» інформувати жителів області про стан народжуваності, на чому, схоже, спеціалізується голова ОДА.
Всі ж у повсякденному житті помічають, що більш складних питань на Дніпропетровщині давно бракує. Погано тільки, що дедалі більшає серед нас тих, хто відчуває це на власній шкурі.

Андрій БОГАТИРЬОВ