Захворювання легенів, збіднілий ґрунт, пошкоджені дерева, – такі наслідки спалювання листя восени. У департаменті екології та природних ресурсів ДніпроОДА розповіли, як безпечно боротися з опалим листям.
– Паління листя шкодить здоров’ю та навіть може загрожувати життю. При горінні листя виділяє безліч отруйних речовин та канцерогенів. Деякі з них здатні загострити хронічні захворювання легенів, інші – можуть навіть викликати рак. Та найгірше – біля таких вогнищ часто можна побачити дітей. Вплив диму на їхній організм особливо небезпечний, – розповіли в департаменті ДніпроОДА.
Екологи застерігають й домовласників – спалювання листя збіднює ґрунт та шкодить деревам. А ще – знищення природного листяного покрову збільшує промерзання землі у 2-4 рази.
– Краще не палити листя, а перетворювати його на компост – природне добриво. Це і корисно для довкілля, і цілком безпечно для здоров’я, – наголосили фахівці.
Для створення компосту листя складають у невеличкі купи – шириною у два метри. Також їх можна просто розстелити рівним шаром на городі та перекопати землю.
Слід також пам’ятати – спалювати листя суворо заборонено законом.
– Якщо бачите, що хтось підпалив листя – телефонуйте 102. Порушників штрафуватимуть, – додали в департаменті.