Газета "ЗОРЯ"

За ініціативи та підтримки ОПЗЖ у селах Дніпропетровщини ВІДКРИВАЮТЬСЯ ШАХОВІ КЛУБИ

Шаховий клуб у селі в наші дні, на жаль, скоріше, рідкість, але в Дніпропетровській області цілком може стати закономірністю завдяки представникам «Опозиційної платформи – За життя»

У Затишнянській ОТГ (Кам’янський район області) запустили великий проект відкриття шахових клубів у всіх селах громади.

Нашій країні потрібні освічені люди, які вміють мислити. Шахи вчать думати, передбачати наслідки своїх дій, розвивають винахідливість і логічне мислення. Тому ми підтримуємо розвиток шахових та інших розвиваючих гуртків, секцій. До того ж у селі це дуже актуально, – зазначає керівник Дніпропетровської обласної парторганізації «Опозиційної платформи – За життя» Геннадій Гуфман. – Можливість виховувати покоління думаючих людей має бути і в селі, і в місті».


Першою ластівкою великого проекту стало відкриття шахового клубу в селі Гуляйполе Затишнянської ОТГ.

Представник партії ОПЗЖ, голова Затишнянської ОТГ Володимир Зубарєв зміг організувати підприємців і знайшов підтримку у жителів Гуляйполя. За рахунок залучених коштів вдалося оснастити клуб стаціонарними столами для гри в шахи та придбати необхідний інвентар.

«Ми плануємо, що в найближчому майбутньому шахові клуби з’являться у всіх селах громади, – розповів Зубарєв. – Сьогодні – в Гу-ляйполі, а вже зовсім скоро – в Преображенці».

Розташувався клуб у приміщенні Будинку культури. Його двері відкриті для всіх бажаючих.

На відкриття були запрошені представники «ОПЗЖ» Сергій Жилко – голова Кам’ян-ського району і Тетяна Чередник – голова Кам’янської парторганізації. Вони привітали жителів села з відкриттям шахового клубу і подарували набори шахів, шашок та нард.

Можна з упевненістю сказати, що клуб пустувати не буде – перші відвідувачі вже є.

«Я дуже радий, що, нарешті, у нас в селі відкрито шаховий клуб. Тепер я зможу з товаришами приходити сюди і грати в улюблену гру, – поділився Микита Сидорук, учень 5 класу, він займається шахами з 7 років. – Шахи допомагають мені в тренуванні уваги, пам’яті. Маю велику надію, що тепер я зможу більше тренуватися, щоб у подальшому брати участь не тільки в шкільних турнірах, а й в районних, обласних тощо».

Анна АНДРЄЄВА