Газета "ЗОРЯ"

Власна справа: від ідеї до реалізації

З чого почати, як скласти бізнес-план, і врешті – отримати кошти на його втілення?

Про це тиждень тому в ОВА  йшлося  на зустрічі  з ветеранами та їхніми родинами.

Зокрема, й для них безліч переваг – в урядовій програмі «єРобота». Це гранти на стартап або вдосконалення вже існуючого підприємства.

Подати заявку можна через Дію. До неї додати бізнес-план. Там зазначити, на які цілі будуть витрачені кошти. А ще план розвитку на найближчі три роки. Розмір виплати – від 250 тисяч до мільйона гривень.

Фахівці розповіли про тонкощі проєкту підтримки. Зазначили: все можливо, головне – бажання та наполегливість.

Тим паче, вже є позитивний приклад. Семеро учасників бойових дій з нашої області  отримали фінансування. Загалом – 2,4  млн грн.

«Це нові можливості. Шанс втілити свою давню ідею чи навіть мрію, – наголошує перший заступник очільника ДніпроОВА Володимир Орлов.- Й одночасно – підтримати економіку країни»…

Одночасно

Вже кілька учасників бойових дій отримали гранти на створення або розвиток власного бізнесу. Вони скористалися урядовою програмою «єРобота».

«Державна служба зайнятості у 2022 році долучилась до урядової програми «єРобота». Саме в частині надання грантів на стартап або вдосконалення вже існуючого підприємства. З квітня 2023-го з’явився окремий напрямок для ветеранів та їхніх сімей», – зазначає заступник начальника відділу активних програм зайнятості обласного центру зайнятості Тетяна Кардель.

Оборонці отримали гранти на вирощування овочів у теплицях, виробництво мийних засобів, вендінгові та поліграфічні послуги, доочистку питної води.

Якщо заявник претендує на грант до 250 тисяч грн, має створити одне робоче місце. Два – якщо необхідна сума до 500 тисяч гривень.

Аби отримати максимальний грант – до мільйона у національній валюті, найманих робітників треба взяти чотири. Ще обов’язкове співфінансування. Потрібно вкласти не менше 30% власних коштів.

«Продовжуємо втілювати й експериментальну ініціативу – для учасників бойових дій та людей з інвалідністю внаслідок війни. Кандидати можуть безкоштовно здобути нову професію або підвищити кваліфікацію», – розповідає пані Кардель.

Вона додає, що для працюючих учасників бойових дій доступні ваучери на навчання. За цим документом можна отримати понад 30 тисяч гривень на освіту.  

У списку професій та спеціальностей, які можна обрати, – 124 позиції. Від тракториста до сапера, від медсестри до менеджера. Ваучери у 2023-му отримали понад 1,3 тисячі людей.

ВАЖЛИВО!

Ще одна можливість – сертифікат на навчання.  Він – для мешканців, зареєстрованих у службі зайнятості як безробітні. Також компенсує витрачені на навчання кошти.

За сертифікатами минулого року звернулися 3 тисячі жителів регіону.

Ольга ХАРЧЕНКО