Андрій ФІЛІМОНОВ
Наприкінці минулого тижня в обласній раді відбувся круглий стіл «Актуальні проблеми енергоефективності підприємств водопровідно-каналізаційного господарства Дніпропетровщини»
Учасники з усієї області ділилися планами на майбутнє, обговорювали шляхи виходу підприємств із економічної кризи та знайомилися із шляхами впровадження WEB-моніторингу для підвищення ефективності роботи.
Велику увагу було приділено заходам по впровадженню енергоефективних технологій на комунальних підприємствах «Аульський водовід» обласної та «Дніпроводоканал» Дніпровської міської рад. При детальному розгляді присутні переконалися, що така робота «на виході» дає непоганий економічний ефект.
Але, на жаль, це так звані «довгі гроші», і результати можна побачити не відразу, а лише поступово. Особливо споживачам, які з року в рік звикли скаржитись на високі тарифи…
Проте майбутнє у сфері надання житлово-комунальних послуг — саме за енергоефективними технологіями, які дозволяють суттєво зменшувати кількість споживаної електроенергії. У цьому переконаний Валерій Безус, заступник голови облради по виконавчому апарату, який одночасно очолює управління ЖКГ та комунальної власності:
— Серйозно займаємось проблемою вже понад рік, є непогані напрацювання та досвід. Матеріалів та рецептів дуже багато, тому найближчим часом буде проведено спеціальну науково-практичну конференцію з цього питання. Впевнений, що вона принесе неабияку практичну користь для всіх, бо успішні «рецепти» не можуть бути загальними у різних умовах. Усі розуміють, що для Дніпра, який оперує значними коштами, та для Жовтих Вод або Верхньднвпровська вони мають суттєво відрізнятись…
Показово, що у роботі круглого стола взяли участь одразу два народні депутати України — Андрій Денисенко та Валентин Дідич. І не просто взяли, а й пообіцяли максимально лобіювати інтереси галузі у столичних коридорах влади.
До речі, приклади вже є.