Перший заступник начальника ДніпроОВА Володимир Орлов зустрівся з експертом з розвитку сільських територій та інновацій для дрібних власників Великобританії Россом Буллом.
Попри статус індустріального серця держави, Дніпропетровщина продовжує бути й на варті продовольчої безпеки. А тому розвиток аграрного сектору для керівництва області принципово важливий. Тут підключаються й закордонні партнери.
Нещодавно зацікавлені фахівці мали зустріч з Россом Буллом. Це експерт з розвитку сільських територій та інновацій для дрібних власників з Великобританії. Він представив проєкт ЄС, який згодом пілотуватиме у громадах країни. Серед них й дві з Дніпропетровщини – Магдалинівська та Підгородненська.
«На їх територіях планується створення операційних груп, до яких мають увійти мікро-, малі та середні фермерськігосподарства. А ще – представники влади та Торгово-промислової палати й інші фахівці, – розповідає Володимир Орлов. – Спільно зі спеціально підготовленими фасилітаторами вони проаналізують проблеми сільгоспвиробників. А вже після – разом з іноземними експертами розроблять кроки їх вирішення…»
Учасники зустрічі погодилися, що завдання – не тільки підтримати вітчизняних аграріїв, які переживають непрості для усієї галузі часи. Кінцева мета – повернути життя у наші села. Аби люди залишалися там та працювали.
Марина ЗОЛОЧЕВСЬКА
Тим часом: посівна у розпалі
На Дніпропетровщині у розпалі весняно-польові роботи. Техніка працює в усіх районах регіону.
«Шана нашому продовольчому війську. Людям, які дбають про врожай. Завдяки яким країна з хлібом. Нині активна фаза весняно-польових робіт. Триває посів пшениці, ячменю, гороху, вівса. А ще кукурудзи й соняшнику. Аграрії поспішають, поки у ґрунті достатньо вологи. Дуже сподіваються на дощ, аби насіння гарно проросло», – зазначає начальник ДніпроОВА Сергій Лисак.
Всього ярими зерновими і зернобобовими хочуть зайняти майже 300 тис. га. А разом із технічними культурами – понад мільйон гектарів.
Однак аграрії не забувають слідкувати й за озимими. Підживлюють, обробляють. Кажуть, зима була м’якою і рослини перенесли холоди чудово. Наприклад, ріпак вже потроху починає цвісти…
Ліана ХМИЗ