Будівництво спортивно-оздоровчого комплексу, можливості реконструкції мосту по вул. Електрометалургів, ремонту краєзнавчого музею, пошуку інвесторів та інші нагальні питання розвитку Нікополю обговорювали на онлайн нараді «СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ МІСТА НІКОПОЛЬ 2021» у Дніпропетровській обласній раді.
Серед учасників були представники Дніпропетровського інвестиційного агентства («ДІА»), Європейської Бізнес Асоціації (EBA), Центру підтримки малого та середнього бізнесу, мерії Нікополя та депутати облради.
Зокрема, перший заступник голови Дніпропетровської облради Геннадій Гуфман, який головував на засіданні, наголосив, що є проблеми, є складнощі, але головне, що є прагнення і можливості їх вирішувати.
«Настрій у обласної і у нікопольської міської влади — на взаємодію, на пошук спільних шляхів вирішення. І сьогоднішня нарада це теж продемонструвала. Нікополь вже має підтримку облради по деяких проєктах, наприклад, будівництво спортивно-оздоровчого комплексу, реконструкція відділення екстреної медичної допомоги Нікопольської лікарні № 4 та інші. Ми і надалі працюватимемо над тим, щоб нікопольці отримали допомогу і в ряді інших важливих питань, таких як капітальний ремонт мосту по вул. Електрометалургів, благоустрій та створення зелених зон», — відзначив Геннадій Гуфман.
Міський голова Нікополя Олександр Саюк подякував за виділення фінансування на будівництво спортивно-оздоровчого комплексу і висловив надію, що в цьому році об’єкт буде побудовано. Він зауважив, що у мерії міста є діалог з обласною владою і це дасть можливість вирішити нагальні проблеми Нікополя.
Депутатка облради Олександра Сотула звернула увагу на необхідність ремонту Нікопольського краєзнавчого музею, адже 40 тисяч експонатів його фондів зберігаються у приміщенні, яке для цього не пристосоване. Також вона зазначила, що в місті є актуальним питання житла для вихованців дитячих будинків сімейного типу по досягненню ними повноліття. Наразі в Нікополі 9 таких дитбудинків. Вирішенням цієї проблеми, за її словами, може стати ремонт гуртожитку на сто квартир.
Заступник директора Дніпропетровського інвестиційного агентства (ДІА) Алім Молодан відмітив, що Нікополь достатньо інвестиційно привабливий, але місту треба активніше використовувати можливості «ДІА». Розповів про перспективні напрямки розвитку міста, наприклад, про можливість створення в Нікополі індустріального парку – для цього є земельні ділянки з необхідною інфраструктурою. Також він запропонував створити інвестиційну картку Нікополя і активніше співпрацювати з громадами навколо міста та акцентував увагу на проблемі безробіття.
«Нікополь — велике промислове місто, але при цьому на 4000 безробітних запропоновано лише близько 300 вакансій», — зауважив він.
Голова Координаційної ради Європейської Бізнес Асоціації у Дніпрі Алла Савченко повідомила про можливості EBA і запросила до спілкування і співпраці.Про активну роботу з підприємцями розповів директор КП «Центр підтримки малого та середнього бізнесу» ДОР Микола Шевченко.
Усі учасники засідання зазначили, що існує багато можливостей та ініціатив і необхідно більше подібних зустрічей, щоб їх реалізувати.