Стартувала обласна рада чинного скликання. Тиждень тому депутати обрали керівництво «обласного парламенту» та затвердили склад постійних комісій. Все, як у «дорослих», у Верховній Раді. Але на що чекати тим, хто наприкінці жовтня йшов на вибори, сподіваючись, що їх життя на Дніпропетровщині змінюватиметься на краще?
Вже другому пленарному засіданню, яке пройшло напрочуд мирно і спокійно для зовнішніх спостерігачів, передували довготривалі напружені перемовини між місцевими групами впливу. Призначення Валентина Резніченка головою ДніпроОДА, яке відбулося наприкінці першої декади грудня, поставило у них масну крапку і засвідчило створення неформального єднання «Слуги народу», ОПЗЖ і «Пропозиції» та долучення до нього «Європейської Солідарності».
Саме ці партії й розділили між собою всі значущі посади нової облради. Її головою 95-ма голосами «за» прогнозовано обрали представника президентської «СН» 40-річ-ного криворізького адвоката й арбітражного керуючого Миколу Лукашука. Посаду його першого заступника віддано очільнику облпарторганізації «Опозиційної платформи – За життя» Геннадію Гуфману, заступника – представникові «Пропозиції» Ігорові Каширіну.
З 16 постійних комісій по п’ять очолили представники «Слуги народу» та ОПЗЖ, «Європейська Солідарність» дещо компенсувала відсутність у сесійній президії чотирма посадами. «Пропозиція» вдовольнилася двома.
Неформальна коаліція продемонструвала неабияке почуття гумору, визначаючи робочі місця в комісіях для колишніх голів облради, яких у чинному депутатському корпусі відразу чотири. Гліб Пригунов відтепер перейматиметься базовими галузями економіки, інвестиціями та міжрегіональним співробітництвом, Галина Булавка – контактами зі ЗМІ та об’єднаннями громадян, а Євген Удод – вже близьким йому за останні роки забезпеченням правоохоронної діяльності.
Зате про розвиток культури й духовності на теренах Дніпропетровщини можна не турбуватися, адже комісію з цих питань очолив Святослав Олійник, заступником до якого записали того ж самого Резніченка. Відтепер «в области балета» область точно не пастиме задніх.
Значно гірше, на мою думку, вийшло з медичною комісією. Попри присутність у ній кількох поважних та спроможних лікарів – фахівців цієї надважливої галузі, кермо комісії врешті-решт потрапило до рук 31-річної фахівчині зі зв’язків з громадськістю одного з місцевих комерційних ТОВ. І вона, за офіційною версією, визначатиме в найчисленнішому регіоні держави долю продовження медичної реформи. На якій, до речі, будували свої передвиборчі кампанії відразу декілька партій, що визначатимуть не тільки поточну роботу, а й загальну стратегію роботи нового складу Дніпропетровської облради. І вже завтра їх представники голосуватимуть за бюджет-202І, де, напевно, мали врахувати відповідні статті видатків.
Чомусь здається, що більшість місцевих обранців й досі цього повною мірою не усвідомлюють. Якщо так продовжуватиметься довго, це почнуть відчувати й пересічні громадяни. Вони чекають на інше. І їм, повірте, геть не цікаві ігри місцевих еліт, яким поки здається, що переможці отримали все…
Андрій БОГАТИРЬОВ