Військовозобов’язані мали час оновити свої військово-облікові дані до 16 липня. Багатьох українців цікавить, що буде тим, хто цього не зробив.
Якщо після закінчення 60-денного терміну представники ТЦК виявлять, що громадянин не оновив свої дані, вони можуть вручити йому повістку для оновлення даних.
Якщо військовозобов’язаний своєчасно не оновить свої військово-облікові дані, то поліція має доставити його до ТЦК.
Зверніть увагу!
Ті, хто мав статус обмежено придатних, мають пройти військово-лікарську комісію упродовж 9 місяців – до 4 лютого 2025 року, після чого вони отримають статус “придатний” чи “непридатний”.
Які передбачені штрафи за неоновлення даних
Відповідно до першого порушення передбачений штраф від 3 400 до 5 100 гривень у мирний час та від 17 000 до 25 500 гривень у воєнний час (або за повторне порушення).
Також штрафи передбачені за відмову від повістки або неявку за нею до ТЦК та СП. Зокрема, у мирний час від 5 100 до 8 500 гривень для громадян та від 17 000 до 34 000 гривень для посадових та юридичних осіб.
Тим часом у воєнний час штрафи становитимуть від 17 000 до 25 500 гривень для громадян та від 34 000 до 59 000 гривень для посадових та юридичних осіб.
Якщо військовозобов’язані не виконають свої обов’язки, то за рішенням суду до них можуть застосувати тимчасове обмеження на право керування автомобілем.
Проте варто зазначити, що неможливо позбавити права керувати транспортом осіб з інвалідністю і громадян, на утриманні яких перебувають особи з інвалідністю І та II груп або діти з інвалідністю.
Які саме дані мають оновити військовозобов’язані
Оновлення даних стосується чоловіків віком від 18 до 60 років та жінок, які здобули освіту за медичними або фармацевтичними спеціальностями.
Вони мають оновити прізвище, ім’я та по батькові, дату народження, адресу проживання, номер телефону, адресу електронної пошти за наявності, місце народження, інші персональні відомості – освіту, сімейний стан, місце роботи тощо.
Останнє можна оновити лише у ТЦК, отже, з 17 липня тих, про кого такі дані відсутні, можуть додатково викликати до ТЦК.
Також оновлення даних, яке було передбачене 60-денним терміном, після цієї дати може призвести до адміністративної відповідальності.
І наостанок
За словами фахівців, в Україні близько 5 – 6 мільйонів людей, що придатні для проходження служби. Навіть враховуючи тих, хто оновив дані, на оформлення штрафів для такої кількості людей треба буде десятки, якщо не сотні років, вважають юристи.
Людмила КАЙДА
(за матеріалами електронних ЗМІ)