До місцевих виборів менше місяця. На Дніпропетровщині вже жваво проходить передвиборча боротьба за місцеву владу. Що у разі перемоги отримають народні обранці?
Гру розпочали, а правил немає
Наразі повноваження місцевих органів влади досі достеменно невідомі. Адже центральна влада перекручує реформу децентралізації під себе. Взяти хоча б прийнятий нашвидкуруч і поза здоровим глуздом закон про перекроювання районів. Зараз мало хто розуміє, які наслідки матимуть ці адміністративно-територіальні зміни.
«Сьогоднішній владі властиво починати гру, не затвердивши правила. Йдучи до місцевих рад, до обласної ради, ми не бачимо чітких їх повноважень, – відзначає голова Дніпропетровської регіональної організації партії «ОПОЗИЦИІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» Геннадій Гуфман. – Та найчастіше повноваження пов’язані не тільки з тим, що прописано в законі, вони ще багато в чому залежать від цілей, сили і бажання брати на себе відповідальність. Якщо, наприклад, облрада – лише доповнення до обладміністрації – президентської вертикалі, і декого ця роль влаштовує, це одна ситуація. Якщо ж люди готові і намагаються міняти – знаходяться можливості для вирішення багатьох завдань. Ми ніколи не пояснюємо невирішеність проблеми відсутністю можливості. Ми докладаємо всіх зусиль і допомагаємо, незважаючи на маленькі повноваження зараз».
Потрібна працююча місцева влада
Геннадій Гуфман зауважує: якщо повноваження стануть ши-
ршими, то вирішених завдань буде більше.
«Повноваження будуть ширше не тільки у нас, а й у тих органів, які ми будемо представляти. Роблячи той чи інший орган місцевого самоврядування робочим, ми вирішуємо питання не тільки партії, наших виборців, а вирішуємо завдання для всіх жителів нашого регіону незалежно від політичних уподобань. Усім потрібні працюючі органи місцевого самоврядування», – констатує політик.
Облрада має повернути статус впливового органу влади
Раніше облрада була дійсно впливовим у регіоні органом місцевого самоврядування. А не придатком до чогось, не причиною конфліктів між губернаторами, як зараз. Чому так сталося? За словами голови обласної ОПЗЖ, важливо саме, хто цим займається і які ставить цілі.
«Для комерційних завдань можна обмежитися сьогоднішніми повноваженнями, а ось для вирішення завдань, що турбують усіх жителів Дніпропетровщини, повноваження повинні бути ширшими, робота – реальнішою. Так, це важче, але саме тому люди нас і обирають. Саме це усвідомлення, для чого тебе обирають, кого ти представляєш, йдучи у владу, відрізняє нас від більшості політичних проектів».
Місцеві вибори -виправлення помилок
Основними опонентами ОПЗЖ називають президентську партію «Слуга народу», але
До місцевих виборів менше місяця. На Дніпропетровщині вже жваво проходить передвиборча боротьба за місцеву владу. Що у разі перемоги отримають народні обранці?
Геннадій Гуфман вважає її лише політичним проектом.
«Я не знаю, чи президентська це команда. Президента не обирала партія «Слуга народу», не було ще такої партії. Це передвиборчий проект, який з’являється перед голосуванням, зникає і знову з’являється. А потім може вже не з’явитися. Президента обирали ми. Проект «Слуга народу» створювався вже після, з прив’язкою до нього. Та, виходячи з публічної площини, президенту більше шкоди, ніж користі від цього проекту», – відзначає політик.
Повертаючись до теми виборів 2020, він зауважує, що це вибори місцеві, отже, йдеться про створення інструментів, щоб виправляти помилки центральної влади і вирішувати проблеми на місцях.
«Це не історія проти президента, а виправлення помилок. Логічно, що ті, хто в центрі помилки робить і не визнає, не зможе їх виправити, прийшовши, на місцях. Тому «Слуги» не можуть виправити свої помилки. Виправляти повинен той, хто називає це помилкою. Крім ОПЗЖ, я не бачу альтернативи. Саме тому очолюю цю партію в регіоні. Ми докладаємо всі зусилля, аби отримати можливість виправити помилки. Вибори для нас – це не завдання «дорватися» до влади, а можливість вирішувати проблеми, які не вирішує центральна влада. Абсолютно логічно довірити це тим, хто хоче взяти на себе відповідальність і виправити, а не підтримувати помилкові підходи, наслідки яких люди відчувають щодня».
Записала Катерина ВОЙТЕНКО