Газета "ЗОРЯ"

ЦЕНТРАЛЬНА ВЛАДА ВТЕКЛА НА КАРАНТИН?

Представники від громадськості, партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» та керівництва міст і районів Дніпропетровщини розказали нардепу Наталії Королевській про основні проблеми, з якими зіткнувся регіон під час карантину.

У Дніпрі відбулося онлайн-засідання Дніпропетровського обласного громадського штабу по боротьбі з коронавірусом під головуванням народного депутата від «ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ» Наталії Королевської.

Головне питання, яке турбує усіх – наростаюче безробіття, збитки малого і середнього бізнесу і, відповідно, колосальні недонадходження до місцевих бюджетів. І це все на тлі повної відсутності будь-яких кроків по стабілізації економіки з боку центральної влади.
Партійці повідомили, що в багатьох, особливо сільських районах, жителі на межі бунту. Адже більшість населення працює в містах, та із закриттям транспортного сполучення вони залишилися без роботи, а, отже, без коштів для існування.

«Уряд втік на карантин і протягом другого місяця ми не можемо добитися від них хоч якихось дій по допомозі людям. Об’єднуючись, ми можемо направити наші зусилля і можливості на запобігання чи пом’якшення важких наслідків карантину, або змусити владу відреагувати. Тому що поки допомогу і підтримку людям надають тільки наші партійці та наші громадські організації. А держава разом зі своєю «зеленою» владою виявилася, на жаль, недієздатною, кинувши українців напризволяще», – заявила Наталія Королевська.

Крім того, за словами мерів і депутатів міст і ОТГ Дніпропетровщини, уряд, усупереч обіцянкам, не виділив на місця жодної копійки з державного фонду боротьби з коронавірусом. Маски, дезінфектори, захисні костюми та інші необхідні засоби захисту, навіть для лікарів, не кажучи вже про соцпрацівників, місцеві бюджети змушені закуповувати самі.

Натомість запустити другий етап медреформи центральна влада не забула. В результаті, кількість медпрацівників скорочено вдвічі, зарплати знижені, а деінде, як, наприклад, у Васильківському районі, і зовсім не виплачуються.

До того ж, виявляється, уряд відкликав гроші, виділені на впровадження «Нової української школи». Наприклад, у Марганці це сталося саме напередодні закупівлі парт. Тобто стару школу зруйнували, а нову – недостворили.

Та ж історія з виплатою одноразової матеріальної допомоги молодим педагогам – гроші просто відкликали. А в місцевих бюджетів немає коштів на ці виплати.

І найголовніше, що обіцяла і не зробила влада. Всупереч прийнятому антикризовому закону, згідно з яким усі соціальні виплати повинні були продовжити автоматично, допомогу на дітей з інвалідністю виплачено тільки в розмірі 10% від необхідної суми. Це питання Наталія Королевська взяла під особистий контроль.

«По всіх проблемах, які озвучили представники міст і районів Дніпропетровської області, ми підготуємо офіційні звернення до уряду. Ми не залишимо ці питання без уваги», – запевнила Королевська.

Михайло ОНІЩЕНКО