Газета "ЗОРЯ"

Тетяна СИЗЬКО: «БУДЕМО ДІЯТИ!»

Минув рік з моменту обрання нового складу депутатського корпусу Покровської сільської ради, до якого увійшла і Тетяна. Рік депутатства – це саме той термін, аби зрозуміти, наскільки важливою є робота депутата у сільській громаді.

– Тетяно, що вас мотивувало взяти участь у виборах?

Бажання навести лад у нашій громаді. Попередні п’ять років була помічником депутата районної ради, допомагала в оформленні документів і рішень. Але в якийсь період життя мені самій захотілося ініціювати ідеї, активніше впливати на розвиток громади. Не критикувати чужі ідеї, а спробувати щось зробити самій. Є такий вислів: «Кожен мудрий щодо інших, не у власній боротьбі». Тож прагнула не просто бачити боротьбу, а бути її активною учасницею. Це та основна причина, чому я вирішила стати депутатом.

– Які проблеми в роботі органів влади ви бачили і хотіли на них вплинути?

Не завжди депутати розуміють, що вони можуть зробити для громади та в який спосіб це можна робити. Багато людей ідуть в політику, стають депутатами на різних рівнях, але до кінця не знають своїх прав та обов’язків. Не знають, які важелі впливу вони мають. Мало хто розуміє роль депутата, люди можуть плутати повноваження працівників сільради і депкорпусу. Я хочу, щоб всі зрозуміли важливість депутатської діяльності, адже сьогодні депутат сільської ради – це перш за все представник інтересів територіальної громади, який бере активну участь у здійсненні місцевого самоврядування та робить усе можливе для поліпшення життя конкретних громадян. Важливо налагодити співпрацю між органами місцевого самоврядування, які представлені виконавчими органами і депутатами. Щоб з’явилося розуміння: усі працюють заради єдиної мети – успішної громади.

– Які проекти сьогодні для вас є пріоритетними у громаді?

– Одне з нагальних питань для жителів громади – аварійний стан «Колгоспного» мосту в Олексіївці, саме цим питанням займаюсь з перших днів депутатства. Особисті та колективні звернення до депутатів обласної, районної та сільської рад дали свої результати, і вже у жовтні мала зустріч з директором департаменту житлово-комунального господарства Дніпропетровської облдержадміністрації Андрієм Коломойцем, який запевнив, що триматиме проблему під особистим контролем. Після зустрічі у Дніпрі відбулася виїзна нарада фахівців департаменту саме в Олексіївці. Її результатом стало включення ремонту мосту до переліку об’єктів, що фінансуватимуться з обласного бюджету у 2022 році. Маємо відтепер і підтримку голови бюджетної комісії Дніпропетровської облради Сергія Піддубного. Приємно відчувати підтримку від посадовців, взаєморозуміння з колегами-депутата-ми та, звісно ж, з мешканцями громади. Отримала позитивний зворотний зв’язок від односельців після того, як болюче питання зрушило з мертвої точки, за що дуже вдячна кожному.

«Міць, сила, єднання, спільна праця, народ, дружність, незламність, сім’я, людина – це моя Покровська громада… Наша громада – дружна, люди завжди сприяють її розквіту. Адже завдяки спільним зусиллям і спільній праці громада тримається на високому рівні», – зазначає депутат Покровської сільської ради Тетяна Сизько.

Депутатської підтримки цього року потребувала й освіта. Під загрозою закриття опинилася Новософіївська загальноосвітня школа. На щастя, спільними зусиллями нам вдалося відстояти школу. Вважаю це великою перемогою! Адже одним з вагомих факторів існування села на сьогодні залишається школа. Люди кажуть: «Не буде школи – загине і село».

Ще одним важливим питанням для нас стало відкриття у «Нікопольській лікарні» Покровської сільської ради COVID-відділення. На жаль, статистика цього захворювання досить сумна, і ми вважали, що жителі нашої ОТГ повинні мати можливість отримувати кваліфіковану допомогу у лікарні, що знаходиться поблизу. Депутати Дніпропетровської облради підтримали наше прохання: у стаціонарі відтепер облаштовано понад 100 ковідних ліжок, котрі мають усе необхідне для надання екстреної медичної допомоги.

Протягом року допомагаємо жителям в отриманні матеріальної підтримки на лікування. У співпраці з благодійними фондами Нікополя забезпечили людей з обмеженими можливостями необхідними медичними спецзасобами (інвалідні візки, ролатори, милиці тощо).

Співпрацюємо і з малозабезпеченими та багатодітними родинами громади. Загалом близько 70 родин отримали гуманітарні набори (гігієнічне приладдя, рушники, ковдри, канцелярські та харчові набори).

Загалом же основний та, мабуть, першочерговий проект для кожного депутата це люди, їх добробут, швидка взаємодія та надійне плече, котре він має підставити своїм виборцям у будь-який час.

Чи справдилися ваші очікування від депутатської діяльності?

Чогось надзвичайного я не очікувала. Депутатська діяльність на місцевому рівні – не лише проведення акцій, участь в організації свят та інші депутатські доручення, а й відповідальність за прийняті рішення. До речі, ніколи не знімала з себе відповідальності.

Пізнавати для себе щось нове завжди цікаво, але водночас непросто. Діяльність депутата – відповідальна і не завжди легка. Прийняті тобою рішення, сказані слова – не десь, це твоє життя, твоє сьогодення. До того ж за кожним рішенням – велика відповідальність перед мешканцями мого села.

У чому знаходите натхнення для своєї роботи?

Натхнення і внутрішні сили я, як людина і депутат, черпаю в своїй родині, своїх друзях, виборцях, які чекають від мене плідної праці. Депутат, на мій погляд, повинен розумітися, принаймні хоч трішки, в законодавстві, економіці, соціальній та бюджетних сферах.

Звичайно, для цього потрібно навчатися, дослухатися, консультуватися зі спеціалістами. Тому депутатство – то є нелегка праця і відповідальність. Мої виборці й усі мешканці мого територіального округу – чудові люди. Ми маємо всі можливості, щоб наша громада була прикладом успіху та розвитку, а люди були впевнені у завтрашньому дні.

Будемо діяти!

ДОСЬЄ:
Тетяна Сизько народилася 24 липня 1983 року в селі Олексіївці Нікопольського району Дніпропетровської області. Середню освіту здобула в Олексіївській загальноосвітній школі. Вищу юридичну освіту за спеціальністю «Право» – в Одеській національній юридичній академії. Працює державним реєстратором у Виконавчому комітеті Нікопольської міської ради. З 2020 року – депутат Покровської сільської ради.
На запитання про свою родину Тетяна відповідає: «Найважливіше, що є у кожної людини – це її близькі. На мою думку, сім’я – це найбільший скарб. Вважаю, що кожен повинен її берегти. Прикладом для мене є моя родина. Я виросла у цілковитій любові та щасті. Моя сім’я, мої батьки та брати – най-рідніші та найближчі для мене люди. Батьки – звичайні робітники. За життя до пенсії тато працював водієм на різних підприємствах. Помер 16 років тому, але в моєму серці пам’ять про його любов та турботу – назавжди. Мама змолоду працювала в Олексіївському кафетерії «Чайна», в тодішньому колгоспі ім. К. Маркса та на Південнотрубному заводі перед пенсією. Матуся – це мій дорогоцінний скарб, вірна подруга та розрадниця. Брати – пенсіонери МНС, працювали пожежниками в Нікопольській пожежній частині. Добрі, чуйні… Завжди підтримають, допоможуть. Для них я назавжди залишаюся їх маленькою сестричкою. Чоловік працює водієм на підприємстві Нікопольського району. Він – моє надійне плече, підтримка та опора. Маю двох дітей. Син – курсант другого курсу Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. Донька навчається в 7-му класі. Мої діти – моя гордість!
Щоб не трапилось, ці люди завжди готові підтримати, дати мудру пораду».