Кілька місяців тому, коли цифри «захворюваності» на COVID-19 в Україні пішли вгору, вирішив не чіпати проблему коронавірусу в «Зорі» та уникати розмов про неї з друзями і знайомими. Бо тема стала досить тонкою, подекуди болючою і неоднозначною. Однак порушити власну обіцянку змусив допис у ФБ президента Київської школи економіки, екс-міністра економіки Милованова. Як зізнався сам колишній ви-сокопосадовець – рівень епідеміологічної напруги в Україні визначають саме в… КШЕ.
У 2013 році, коли я працював директором одного з держпідприємств, з Мінпромполітики (тодішнього власника заводу) отримав листа, в якому наполегливо пропонували відвідати двотижневі бізнес-курси за програмою MBI Київської школи економіки. Оскільки «прохання» міністерства вважалися майже обов’язковими до виконання, два тижні довелося підвищувати рівень знань ( і зовсім не безкоштовно) в KSE, розташованій на території Києво-Могилян-ської академії.
Скажу відверто – вчитися завжди цікаво. Тож і лекції іноземних професорів чи вітчизняних, що говорять з англійським акцентом, були не нудними, новими для мене і подекуди корисними. Інша справа, що все почуте за час курсів має дуже небагато спільного з особливостями вітчизняної економіки. Себто – чиста теорія, яка навряд чи коли-небудь перетнеться з українською практикою. Але сьогодні, коли я прочитав про залученість KSE до «управління епідемією», – здивувався. Потім ретельно перевірив та переконався: жодного медичного або навколомедичного напрямку підготовки бізнес-школа не мала тоді й не має зараз.
Дуже й дуже показово! Від самого початку пандемії я звертав увагу читачів на те, що проблемою COVID-19, принаймні в Україні, практично не займаються епідеміологи. Хто завгодно, але не вони. Пан Милованов у соцмережі додав ще кілька забраклих фарб до загальної картини «світової пандемії». В моєму уявленні контури пазлів стали ще на міліметр ближчими до завершення остаточного «малюнка». Бо в нинішній «епідемії» місця медицині майже не залишилося…
Володимир ПІСОЦЬКИЙ