Газета "ЗОРЯ"

МИ НЕ ПОВИННІ СОРОМИТИСЯ СВОЄЇ ІСТОРІЇ

У День скорботи та пам’яті жертв війни партійці й прихильники «Опозиційної платформи – За життя» в Дніпропетровській області вшанували подвиг героїв Великої Вітчизняної. А напередодні активісти партії навели порядок біля пам’ятників і меморіалів героям і подіям тієї війни.

«22 червня – справжній День скорботи і пам’яті. У цей день, 79 років тому, здригнулася вся Європа від жаху трагедії, що насувається. Ми не повинні соромитися своєї історії. Нам сьогодні розповідають про Другу світову війну, про різні причини цієї війни. Але ми, з повагою ставлячись до чужої історії, маємо не менш сильно поважати і пишатися своєю. День початку Великої Вітчизняної війни – справжня дата пам’яті і скорботи. Дата початку кровопролитної війни, яка закінчилася 9 травня Великою Перемогою», – вважає голова Дніпропетровської обласної організації «Опозиційна платформа – За життя» Геннадій Гуфман.

Цього дня у містах і селах Дніпропетровської області партійці, прихильники і активісти ОПЗЖ разом з волонтерами, з тими, хто знає і поважає свою історію, поклали квіти в пам’ять про героїв, жертв війни.

А напередодні пам’ятної дати «Опозиційна платформа – За життя» в Дніпропетровській області організувала прибирання біля пам’ятників і пам’ятних знаків.

«Активісти, партійці, прихильники, люди, для яких важлива історія і які шанують пам’ять про ту Велику війну, зібралися біля пам’ятників у своїх містах і селах, щоб прибрати, посадити квіти, а подекуди і відновити їх. Таким чином ми висловлюємо свою повагу, віддаємо данину пам’яті жертвам страшної війни», – зазначив голова регіональної парторганізації.

В основному партійці обрали не центральні пам’ятники – там, як правило, порядок, а віддалені або не найпопулярніші пам’ятні місця.

Завдяки ініціативі Дніпропетровської обласної «Опозиційної
платформи – За життя» вдалося привести до ладу 17 пам’ятників у містах та селах Дніпропетровської області й близько 10 пам’ятних місць у Дніпрі.

Зокрема, активісти Марганецької «ОП – За життя» навели порядок біля братської могили мирних жителів – жертв фашизму, розстріляних під час окупації Марганця, яка розташована в урочищі Ракшине селища Мар’ївка. Вони упорядкували клумбу, привели до ладу доріжки і покосили траву в сквері біля братської могили.
Нікопольська команда партії організувала прибирання біля братської могили, яка знаходиться в полі, поблизу села Лебединого. Тут поховані тисячі солдат, які брали участь у запеклих боях Нікопольсько-Криворізької наступальної операції взимку 1944 року. Більше десятка років цей пам’ятник був занедбаний, ґрунтовно пошкоджений часом і вандалами. Силами партійців навесні цього року він був повністю відновлений.

Партійці Покрова облагородили територію братської могили в селі Гірницькому.

Кам’янська парторганізація об-лаштувала місце поховання мирних жителів і воїнів Радянської Армії -братську могилу на вулиці Широкій. На території меморіалу активісти партії обрізали дерева, покосили траву, прибрали сміття, пофарбували пам’ятні плити і поклали квіти до монумента.

У П’ятихатках партійці прибрали біля братської могили радянських воїнів, які загинули при визволенні П’ятихаток.

У Юр’ївці активісти посадили квіти біля меморіалу загиблим воїнам та братської могили.

У Синельниковому прибрали біля меморіалу «Зірка», братської могили.

Верхньодніпровська парторганізація привела до ладу братську могилу в селі Миколаївка.

Так само прибрали і покосили траву активісти Петропавлівської парторганізації біля Обеліска воїнам-визволителям, братської могили в Маломиколаївці.

У Васильківському районі партійці опікуються Могилою невідомого солдата в селі Великоолексан-дрівка.

І так по всій області…

«Дуже важливо дбайливо ставитися до кожного свідчення тієї війни. Ці пам’ятники – частина нашої історії, і наше завдання зберегти ці сторінки історії для майбутніх поколінь. Щоб пам’ять про великий подвиг наших людей жила», – наголошує Геннадій Гуфман.