Збирає дощову воду, аби прати та мити посуд. У селі Вільне розгорівся скандал між мешканкою та місцевим водоканалом. Жінка залишилася не лише без центрального водопостачання, а навіть без колодязної води. А замість допомоги отримала зустрічні обвинувачення.
«Чтобы в доме была вода, мне приходится выйти на улицу, взять ведерко, зачерпнуть и нести в дом. И один, и два, и десять раз».
Це Ганна, мешканка села Вільне. Аби у її будинку була вода, вона вимушена збирати дощову. Цією водою вона пере та миє посуд.
«Такая кастрюлька не годиться. Я такую ставлю, воду нагреваю. И вот здесь, в раковине, мою. Вот такие у меня теперь удобства».
Ми познайомилися з Ганною ще влітку. Вона розповіла: у Новомосковському районі багато років були проблеми з водою через іржавий водовід. Екс-губернатор області, Олександр Бондаренко, навіть зробив це частиною своєї піар-компанії та пообіцяв побудувати новий. Як відомо – невдало. Понад 10 000 жителів військових містечок були вимушені шукати вихід. Аби мати доступ до води, Ганна тоді почала користуватися колодязем.
Ганна Цигуль, мешканка села Вільне: «Все эти годы я нормально пользовалась водой”.
Минуло більше 10 років. На ділянці жінки пішла вода, однак стара труба цього не витримала. Її прорвало, а сильний потік зруйнував колодязь. Коли ж жінка звернулася до працівників водоканалу, винною зробили її.
Ганна Цигуль, мешканка села Вільне: «Разговор начался с того, что меня с ходу стали обвинять, что я незаконно врезалась и 13 лет пользовалась. Я пыталась обьяснить, меня перебивали. Я сказала, что в таком тоне разговаривать не буду».
Ми звернулися до начальника райводоканалу. І почули ту саму риторику: жінка для чогось, начебто, врізалася в трубу без води.
Сергій Біляков, директор райводоканалу: «А ви знаєте, що у неї незаконна врєзка? І вона користується і не платить за воду.
Я знаю цю проблему, я приїду, все вирішу».
Проблема із водоводом у Новомосковському районі збільшилася у масштабі. Зараз цим питанням опікується спеціальна комісія. Її голова пояснив чому виникла така ситуація.
Сергій Бобріков, член тимчасової комісії з питань вивчення фінансово-економічної діяльності КП «Новомосковський водоканал»: «В конце 90-х годов жители разных cел нанимали компании и хозспособом подключались к сетям водоканала. Сейчас возникла проблема из-за деятельность жителей, которые жили в этом доме. Женщина купила этот дом 13 лет назад и получила эту сеть, как власник. Когда она обратилась, выяснилось, что таких сетей на балансе нет. И водоканал выясняет сейчас эту ситуацию, связанную с этой женщиной».
Нині за вікном листопад, та чи змінилася ситуація?
“У Твіттері хлопці побачили, я писала про своє лихо. Я навіть не просила грошей, вони самі мені надіслали. На ці гроші я змогла найняти бригаду і вони мені викопали колодязь. У мене новий колодязь, все зроблено. Цілу добу є вода, нормальна, хороша”.