Перший заступник голови Всеукраїнської асоціації громад, член політради партії «Пропозиція» Іван Фурсенко взяв участь в онлайн-засіданні ПРОпозиціонери Клубу, присвяченому темі відкриття ринку землі.
За словами пропозиціонера, власне, відкриття ринку землі не було самоціллю. Основна мета – комплексна реформа у сфері управління земельними ресурсами. І закон про обіг землі не можна розглядати окремо – йдеться про комплекс законопроектів, покликаних насамперед поліпшити життя аграріїв і життя сільського населення. Власне, тут і є дві величезних прогалини, які були зазначені в прикінцевих положеннях Закону України про землі сільськогосподарського призначення, зазначив Іван Фурсенко:
«По-перше, це кредитні лінії на придбання землі сільськогосподарськими товаровиробниками і аграріями – вони досі не передбачені, а закон про часткову компенсацію кредитів сільському господарству не запрацював,. Другий важливий момент – створення фонду розвитку сільських територій. На превеликий жаль, невідомо, коли Верховна Рада їх ухвалить. А «диявол криється в деталях». Що ми бачимо на сьогоднішній день? Середньостатистичний селянин не має можливості придбати земельну ділянку, оскільки у нього відсутні фінансові ресурси. Банки йому кредит дати не можуть, тому що в нього немає кредитної історії. Відповідно, вони не можуть забезпечити себе основним засобом виробництва».
Іван Фурсенко також нагадав, що вимога партії «Пропозиція» передати земельні ресурси під управління місцевої влади нині частково виконана. Однак повідомив, що Всеукраїнська асоціація громад виступила з ініціативою створити у Верховній Раді тимчасову слідчу комісію щодо «дерибану», який спостерігався під час передачі землі від Геокадастру до громад з 2017-го року. На його думку, передача ділянок в ручному режимі потребує детального вивчення і аналізу для того, щоб, якщо ще дозволить законодавство, відмотати цю ситуацію назад і надати землю органам місцевого самоврядування. Щоб громади в подальшому мали можливість створювати власні земельні банки, за рахунок яких можна було б розвивати місцеву економіку, стимулювати розвиток фермерства і забезпечити фінансовими ресурсами заклади соціальної сфери.