Під час чергового засідання ПРОпозиціонери Клубу учасники обговорювали тему необхідності законодавчого підґрунтя для створення муніципальної поліції. Член Головної ради партії «Пропозиція» Іван Фурсенко розповів, в чому він бачить переваги появи такого органу.
Підрозділи громадської безпеки нині вже діють в громадах. Вони по-різному називаються і утворюються не лише у великих містах, а у сільських і селищних радах, розповів пропозиціонер. На його думку, їхня поява викликана часом і реформою місцевого самоврядування. Необхідність громадян в отриманні додаткових послуг і відчуття захисту та безпеки на своїй території спонукає місцеву владу створювати муніципальну варту у формі комунальних підприємств. Власне, тому і потрібно прийняти нарешті закон про муніципальну поліцію з тим, щоб унормувати ці всі події. Він також нагадав, що в 90-х роках карний розшук мав подвійне підпорядкування і фінансування. І ці підрозділи фактично працювали на орган місцевого самоврядування, і були доволі ефективними в боротьбі зі злочинністю.
«В більшості європейських країн муніципальна поліція працює з адміністративними правопорушеннями: це благоустрій території, боротьба з незаконними сміттєзвалищами, зі стихійною торгівлею та паркуванням, порушенням правил дорожнього руху. Тоді як національна поліція займалася б кримінальними злочинами. Про специфіку і про окремі положення закону можна дискутувати. Одним із варіантів є призначення керівників муніципальної поліції за участі органів місцевого самоврядування – за погодженням місцевими радами. А можна повністю віддати їх в підпорядкування місцевій владі. Моя пропозиція – звернути особливу увагу на два аспекти: перший – це фінансування. На мій погляд, потрібно забезпечити окремий рядок в державному бюджеті для того, щоб орган місцевого самоврядування мав можливість отримувати додаткові відсотки з податків на дохід фізичних осіб і утримувати муніципальну поліцію. А ще потрібен перерозподіл бюджету Міністерства внутрішніх справ на користь місцевих громад через субвенції. Тому що великі міста зможуть утримувати такі підрозділи охорони громадської безпеки, а села і селища чи окремі невеличкі міста фінансово неспроможні забезпечити належне функціонування муніципальних поліцейських. І другий важливий момент: у нас зараз існує величезна напруга на кордоні з Російською Федерацією. І як на мене, муніципальна варта могла би бути тим органом, який найкраще організує територіально оборону. Тому що ніхто краще, ніж вони, не знає проблем і людей на місцях. Саме муніципальна варта повинна забезпечити безпеку міста і відбиття можливої агресії», – заявив Іван Фурсенко.
Нагадаємо, створення муніципальної поліції – програмна теза партії “Пропозиція”. Її послідовно відстоюють співзасновники партії – міські голови Дніпра, Житомира, Кропивницького, Миколаєва, а також колишні очільники міст, а нині лідери місцевих осередків партії у Чернівцях та Каховці.
Маєте пропозиції?
Зустрічаємось кожного вівторка та четверга о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner
Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia