Літо – час розгулу кишкових інфекцій. З початку червня до медиків звернулися з різними симптомами харчових отруєнь понад 1,2 тис мешканців Дніпропетровщини. Як уберегтися від кишкових інфекцій, розповіли дніпровські лікарі.
– Зазвичай влітку гострі кишкові інфекції викликають різні бактерії. Наприклад, сальмонели, які потрапляють в організм людини із зараженою їжею, водою, через брудні руки, – розповів завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Дніпропетровського обласного лабораторного центру Денис Кисельов. – З початку 2019-го сальмонельоз діагностували у 348 мешканців області. Загалом цьогоріч з різними симптомами кишкових інфекцій до лікарів звернулися понад 4,1 тисячу жителів регіону.
Перші симптоми гострих кишкових інфекцій можуть з’явитися вже через декілька годин після потрапляння збудників в організм. В окремих випадках вони проявляються лише через 2-3 дні. Основні ознаки – слабкість, підвищена температура, діарея, нудота.
– Аби убезпечити себе від кишкових інфекцій, слід дотримуватися елементарних санітарно-гігієнічних правил під час приготування їжі. Не купуйте страви на стихійних ринках та в сумнівних торгових точках. Ретельно мийте руки. Не слід також вживати продукти після закінчення терміну їх зберігання, – додав Денис Кисельов.
Головне – при перших симптомах гострих кишкових інфекцій не займатися самолікуванням, обов’язково звертатися до лікаря, підкреслили фахівці. А ще – не допускати зневоднення організму, пити якомога більше рідини. Краще простої води.
– З початку року до нашої лікарні поступило 770 хворих на різні кишкові інфекції. Найчастіше це люди, які воліють харчуватися не вдома, а купувати готову їжу на вулиці. Так, нерідко трапляються випадки зараження сальмонелою після вживання шаурми, – сказав завідувач приймально-діагностичного відділення міської клінічної лікарні №21 Сергій Тараненко.
У 2019 році в Україні зафіксували 113 спалахів гострих кишкових інфекцій. З них шість – на Дніпропетровщині.