Газета "ЗОРЯ"

Як у Дніпрі борються зі спалюванням листя

У Дніпрі здійснюють заходи для контролю за розпалюванням вогнищ. До цього міську владу спонукала наявність у Дніпрі великої кількості людей з алергією. Дим від багать, у яких навесні та восени спалюють опале листя, – найчастіша після пилку причина звернення алергіків до медичних закладів.

Крім цього, як зазначила директор департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Ірина Козлова, головною проблемою таких вогнищ є те, що вони переважно тліють, а не горять.
-Під час спалювання 1 тонни листя в атмосферу викидається до 3 кг шкідливих речовин. Від вогню гинуть корисні комахи та ґрунтоутворювальні мікроорганізми, руйнується земляний шар, збільшується загроза вимерзання землі. Існує принаймні 2 цілком екологічних способи боротися з опалим листям: закопувати його або створювати компостні ями. Крім цього, через вогнища підвищується пожежна небезпека, погіршується видимість на дорогах, що може призвести до ДТП. Розпалювання багать має багато негативних наслідків, тому ми налаштовані рішуче й діятимемо відповідно до своїх можливостей, – наголосила Ірина Козлова.
У Дніпрі створено спеціальні групи, які виявлятимуть місця розведення вогнищ та перевірятимуть їх. На порушників чекають адміністративні протоколи, попередження та штрафи. Так, розмір фінансового покарання для населення може становити від 340 гривень до1360 гривень, для посадових осіб та підприємств – до 1700 гривень.
-Адміністративний протокол – це документ, на основі якого людину можуть викликати до адміністративної комісії. Саме комісія може визначити розмір штрафу за порушення. Наразі стягувати штрафи на місці події заборонено. Тому хочу попередити всіх мешканців міста: якщо до вас прийдуть з перевіркою і намагатимуться одразу оштрафувати, найшвидше, це шахраї, – розповів Руслан Морозов, начальник Інспекції з питань благоустрою Дніпровської міськради.
Групи перевіряють місто вже декілька днів. За цей час складено 5 адміністративних протоколів та видано 4 попередження. Містянам також пояснюють, чому небезпечно спалювати листя. Для цього створено спеціальні буклети, з яких можна дізнатися про те, чим загрожують такі багаття місту і людям, про відповідальність за їхнє розкладання та що можна й потрібно робити з листям.
Про факти розпалювання вогнищ можна повідомляти на гарячу лінію Дніпровської міськради: (056) 732-12-12, (095) 732-12-12, (096)732-12-12, (073) 732-12-12. Також скарги можна залишати на сторінці у мережі «Фейсбук».