У вересні до шкіл Дніпра підуть понад 102 тисячі учнів, з них майже 11 тисяч – першокласники. Для безпеки дітей у закладах освіти розробили тимчасовий порядок організації освітнього процесу.
Зокрема, цей порядок передбачає алгоритм допуску до навчальних закладів, маршрути руху в закладі, режим організації харчування та графік роботи груп подовженого дня, – про це розповіла заступниця начальника управління освіти департаменту гумполітики Дніпровської міськради Олена Яковенко.
У свою чергу, департамент гумполітики міськради вже забезпечив школи засобами для миття підлоги, рідким милом для миття рук, пакетами для сміття, пірометрами. Очікується поставка дезінфікуючих засобів для рук, паперових рушників, порошку для чищення поверхонь, засобу для миття підлоги, скла (вікон), обідньої зали тощо.
– Найголовніше – уникнути скупчення в закладі освіти. Будуть задіяні всі можливі входи та виходи до будівлі. Використовуватиметься розмітка на підлозі для двостороннього руху по коридорах. За класами будуть закріплені окремі навчальні кабінети. Буде розмежовано в часі початок занять та перерв для різних класів. Звичайно, у кожній школі буде по-різному, бо враховується архітектура будівлі, кількість учнів, педагогічний склад, матеріально-технічна база, – зазначила Олена Яковенко.
Також за її словами, перед початком робочого дня всі педагоги проходитимуть температурний скринінг: працівники з температурою понад 37,2 або з ознаками ГРВІ до роботи допускатися не будуть.
– Маски обов’язкові для педагогів. Учні входять до школи та пересуваються по коридорах у масках. Виняток, відповідно до постанови № 50 головного санітарного лікаря країни, для учнів 1-4 класів. А у навчальних кабінетах всі учні за бажанням можуть бути без масок. Дітей забезпечують масками їхні батьки. Групи подовженого дня працюватимуть, але буде скориговано їхній графік роботи, – каже Олена Яковенко.
У свою чергу, головна спеціалістка відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Дніпровського міського управління ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Наталія Горіла наголосила, що педагоги мають використовувати одну маску протягом трьох годин роботи, потім замінювати її.
– Основний спосіб дезінфекції рук – миття з рідким милом. Антисептична обробка рекомендується, якщо немає доступу до проточної води. Після кожного заняття проводиться провітрювання впродовж мінімум 10 хвилин. Також учні повинні відвідувати їдальні за розкладом, який розробляє керівник школи, функціонування питних фонтанчиків забороняється. Школи повинні мати медпункт, який буде забезпечено необхідними засобами, у тому числі термометрами та санітайзерами, – каже Наталія Горіла.
Олена Яковенко також додала, що 141 заклад загальної середньої освіти міста (із 154 в мережі) отримав ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики. Водночас у 32 закладах освіти ще відкрито вакансії медичних працівників.