Газета "ЗОРЯ"

Як допомогти потерпілому при отруєнні чадним газом

Чадний газ дуже небезпечний для організму людини. Він не має запаху і кольору, тож отруєння може настати непомітно. Допомогу потерпілому в таких випадках потрібно надавати негайно. Як діяти, нагадали в обласному департаменті охорони здоров’я. 

-В сезон холодів, коли увімкнене опалення, мешканці області повинні бути особливо обережні. Через погану вентиляцію або забиті димарі в приміщенні можуть накопичуватися продукти горіння. До трагедії може призвести навіть незначна концентрація чадного газу – менше 0,3%, – попереджають у департаменті. – Погіршитися самопочуття може раптово. Серед симптомів отруєння CO – головний біль. А ще сонливість, запаморочення, задишка, сухий кашель, нудота, судоми. Можлива втрата свідомості. 

Якщо з’явилися такі симптоми, кажуть лікарі, потрібно одразу вийти на свіже повітря і викликати швидку.

Потерпілого, який втратив свідомість, варто негайно винести з приміщення та зателефонувати медикам. Далі – розстібнути тугий одяг, який заважає диханню. На груди і голову – покласти холодний компрес, до носа піднести ватний диск, змочений нашатирним спиртом.

Якщо такі дії не допомагають – потрібно розпочати непрямий масаж серця і штучне дихання. Потерпілого при свідомості можна напоїти гарячим чаєм або кавою.

Поради, як не отруїтися чадним газом – за посиланням.