Чи розпочнеться сезон консервації? Українці після повномасштабного вторгнення росії пережили неодноразові дефіцити на продукти та підвищення цін. Огірки, кабачки та помідори – «зірки» консервації – не тішать вартістю, як зазвичай бувало в середині літа. Навпаки, за усіма прогнозами, будуть навіть дорожчати. Консервувати не можна пропустити. Ставимо кому у сюжеті.
Валерія Девятко, журналістка: “На ринку нині найсмачніша городина — стиглі помідори, запашні огірки, кабачки, чимало ягід. Саме час робити запаси на зиму. Починається сезон консервації. Втім, дніпряни не надто поспішають штурмувати прилавки — ціни на деякі позиції “кусаються”.
Продавчиня овочів Нонна зізнається: теперішні ціни на овочі та ягоди сильно б’ють по кишені. Тож планів на сезон консервації взагалі не має.
Пані Нонна, продавчиня: «Взагалі тяжко, дуже тяжко. Але уяви собі, літо закінчується, а огірки та помідор скільки коштує… А хочеться всього спробувати, хоча б собі, яка хворіє. Маю пенсію 2100. Що з неї? Працюєш щодня, працюєш. Помідор купи поїсти, то купи, то купи… Все одно йдуть гроші».
Цьогоріч ціни на овочі «кусючі». Зараз середина літа, зазвичай на сільськогосподарському ринку городина стрімко у такий період дешевшає. Нині ціни тільки ростуть.
«На сьогоднішній день ціна на помідорчик розовий 50 грн. Красний — 35. Перчик в асортименті — 65. Огірочок — 30. Кабачок — 25».
Людмила Мороз, продавчиня: «Напевно, відсотків на 20. Трошки да, є. Трошки чутливо, що подорожчали і кабачки, огірок подорожчав. Той товар, наприклад, як перець синій, що його дуже мало – це значно подорожчав».
Щодо ягід та фруктів для консервації, продавці говорять, — дуже дороге задоволення. Люди купують ягоди тільки щоб поїсти.
Пані Надія, продавчиня: «Ягоду на консервацію ще не покупають. Тому що вона дуже дорога. Її тільки покушать кілограм-півтора. Це саме більше. Абрикос привозний, він дуже дорогий. В Дніпропетровській області він не вродив».
Дніпряни у своїй більшості, пропри все, планують консервувати. Адже заготовки зберігаються довго та необхідні під час воєнного стану. А ціни на ринку не так лякають, як у «мереживиків».
«Ціна для консервації є прийнятною. Якщо в магазині 700 г баночка маленьких огірків коштує в межах 60 грн, то ви вибачте мене, я за 20 грн взяла огірочків кілограм, у мене вийде дві літрові баночки».
«Буде жорстка зима. З приводу опалення боїмося. Тому консервуватимемо все, по можливості. Звичайно, ціни піднялися на все, але ми намагаємося щось закрити, особливо овочі».
«Вишукую, де подешевше, де як можна купити, але все одно роблю заготівлю обов’язково, тому що час непередбачуваний. Як там далі буде — невідомо”.
«Так, звичайно, все дорого, але потроху намагатимемося щось робити. Тому що зима, напевно, буде складною, тому треба щось заготовляти. Як варення варимо зараз зі свого, що вродило».
Прогнози експертів щодо коливання цін — невтішні. У найближчий час овочі будуть лише дорожчати.
Михайло Крапивко, аудитор: «Основна житниця цих харчів — це у нас Херсонщина — зараз для центральної України є недоступною. Порушені усі логістичні шляхи, немає постачання товару. Тому є певний дефіцит. Якщо є будь-який дефіцит — це означає підвищення цін».
На здороження, окрім тимчасової окупації, впливає вартість пального та девальвація офіційного курсу гривні. Експерти радять не нехтувати консервацією цьогоріч, адже невідомо яким стане наше «завтра».
Источник: ДніпроTV