Як налагодити систему стоматологічної допомоги АТОвцям та зробити її доступною для кожного бійця, – про це йшлося під час круглого столу у ДніпроОДА. Проблеми та конкретні кроки їх вирішення обговорювали представники обласної та міської влади, члени Асоціації стоматологів України, лікарі державних та приватних стоматологій, волонтери й військові.
-Питання стоматологічної допомоги демобілізованим стоїть гостро. Нині чіткої системи немає – бійців за власної ініціативи безкоштовно лікують у приватних клініках або проводять окремі акції у державних стоматполіклініках. В решті випадків військових обстежують і ставлять у загальну чергу на протезування, – розповів радник голови ДніпроОДА Іван Начовний.
Для реформування недосконалої системи учасники круглого столу визначили три основні задачі. Лікарі мають створити експертну раду, яка розробить «дорожню карту» для військових: куди звертатися в разі необхідності, де можна пройти обстеження, а де – необхідне лікування. В свою чергу влада має визначитися із джерелами фінансування та врешті – контролювати якість наданих послуг.
– З 2015 року займаюся стоматологічною допомогою бійцям на волонтерських засадах. Разом з групою однодумців навіть їздили в АТО, де прийняли тисячі пацієнтів. У дніпровській клініці щодня безкоштовно надаю допомогу декільком військовим, – зазначив стоматолог, волонтер Артем Похил. – Нині немає чіткої системи допомоги людям, які втратили зуби на війні. Ми «закриваємо» лише частину потреби у лікуванні. Тому це проблема, яка вимагає негайного вирішення.
Вже за місяць учасники круглого столу планують нову зустріч, аби узгодити дії та визначити чіткі строки виконання поставлених задач.