Цього року до програми «Доступні ліки», відповідно до якої держава частково або повністю відшкодовує вартість препаратів хворим на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет II типу та бронхіальну астму, включили ще дві діючі речовини.
Це – лозартан для лікування серцево-судинних захворювань та глібенкламід для лікування цукрового діабету II типу. Про це під час прямої телефонної лінії 31 січня повідомила головний спеціаліст відділу первинної медичної допомоги управління організації медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міськради Тетяна Кравець.
За її словами, до оновленого реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, внесено 11 торгових назв препарату лозартан та 3 торгові назви препарату глібенкламід. Загалом перелік містить 239 торгових назв препаратів, у той час як попередня редакція налічувала 198.
– На цей рік дніпровські центри первинної медико-санітарної допомоги уклали договори з 37 аптечними мережами та аптечними закладами, а це близько 120 аптек. Їхній перелік є в реєстратурах центрів та у кожного лікаря. В аптеці пацієнт може вибирати: отримати найдешевший лікарський засіб безкоштовно чи обрати іншу торгову марку, доплативши різницю вартості препарату, – додала головний спеціаліст департаменту.
У Дніпрі за 2017 рік у програмі «Доступні ліки» взяли участь близько 100 тис. пацієнтів, яким було виписано 411,2 тис. рецептів.
Нагадаємо, що для відшкодування вартості ліків за програмою, пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, діабетом II типу та астмою слід звернутися до свого сімейного лікаря, одержати рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі, та отримати ліки. Так звана реімбурсація діє відповідно до затвердженого реєстру основних лікарських засобів, в якому зазначається міжнародна непатентована назва препарату або діюча речовина.