Миколаївська область зараз – одна із найгарячіших точок на військовій карті України. Ворог все ще мріє про наступ на Півдні України і безперервно обстрілює цей регіон. Страждає як обласний центр, так і майже всі громади області. Особливо дістається прибережним територіям. З квітня окупанти нещадно б’ють з артилерії по Очакову, використовуючи як плацдарм Кінбурнську косу, кілька кілометрів якої належать до Миколаївської області. Направляють ракети на Коблево – центр українського виноробства. Дістають навіть одного з найстаріших курортів краю – Рибаківки. Як виживають курорти Миколаївської області під час війни, йдеться у репортажі сайту «Кінбурнська Коса».
Кінбурнська коса
Кінбурнська коса – це мис довжиною понад 40 км та шириною від 10 км до кількох метрів у найвужчих місцях. Знаходиться ця ділянка суші площею близько 18 тис. га між Ягорлицькою затокою та Дніпробузьким лиманом, в адміністративних межах двох областей – Миколаївської та Херсонської. Західна частина коси розташована в межах Очаківського району – за 5-7 кілометрів від міста.
До війни це було ідеальне місце для тих, хто любить відпочити наодинці з дикою природою, зайнятися дайвінгом, кайтсерфінгом та віндсерфінгом. Починаючи з ранньої весни, на святкові вихідні сюди здебільшого навідувалися мешканці Миколаєва та Херсона, тоді як улітку приїжджали туристи з усієї України. Тут безліч місць для екскурсій: Волижин ліс, озера з пеліканами, Ягорлицька затока тощо.
Цього року через нескінченний обстріл ворожих військ Кінбурн з раю на землі перетворився на справжнє пекло. Пожежі було видно навіть зі супутників. Сотні гектарів лісів, які вирощувалися десятки років, перетворилися на згарище. Загинули тисячі тварин та птахів, занесених до Червоної книги.
Остання пожежа на косі була зафіксована на початку вересня. РосЗМІ повідомили, що «згоріли 11 тисяч гектарів унікального лісу в Миколаївській області в заповіднику Кінбурнська коса”». Наскільки інформація про масштаби займання відповідає дійсності, невідомо, адже територія контролюється російськими військовими.
За найменшими підрахунками фахівців Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу, вогонь знищив понад 15% території мису, завдавши природі непоправимої шкоди. У грошах це щонайменше 5 млрд. грн.
На жаль, окупанти поки що не збираються залишати Кінбурн. На околицях вони розмістили навчальний центр операторів дронів, в якому працювали іранські інструктори. Запускають звідти дрони-камікадзе «Герань» чи «мопеди», як ми їх називаємо, об’єктами мирної інфраструктури в Одеській, Миколаївській, Дніпропетровській та Запорізькій областях. А тепер уже навіть дісталися Білої Церкви на Київщині.
Очаків
Обстріли курортного Очакова, який російські війська (у своїх снах!) вважають стратегічно важливим містом для подальшого наступу на Миколаїв, також ведуться з Кінбурнської коси. Просунутися далі ні на метр їм не дають наші хоробрі ЗСУ, тому орки зривають зло на мирному населенні, вбиваючи людей та руйнуючи їхні будинки з початку квітня.
Ваджка артилерія окупантів працює по Очакову чи не щодня. З процвітаючого курортного містечка вже виїхало майже все населення. Ті, хто залишився, ночують у підвалах чи виїжджають у степ. Туризм, порт та сільське господарство, які були джерелами доходу в цьому районі, зараз не приносять жодної копійки. «Визкольники» жорстоко знищують прекрасне місто на березі Чорного моря.
Коблево
Коблево – популярне курортне селище, розташоване біля кордону Миколаївської та Одеської областей. Ворог намагався висадити тут свій десант ще в лютому, але їхній катер та десантники були знищені бійцями 28-ї окремої механізованої бригади імені лицарів Зимового походу. Артилерія окупантів сюди не дістає, але окупанти все одно не дають спокою місцевим жителям, скеровуючи на Коблево свої ракети.
Ще однією проблемою є ворожі міни, якими буквально усіяне узбережжя. Влітку на одній з них підірвалися двоє людей. Тому купання в морі весь сезон було категорично заборонено, а всі виходи на пляжі місцева влада обнесла колючим дротом.
Рибаківка
Страждає від атак окупантів і Рибаківка – невелике курортне селище між Коблево та Очаковим. Це один із найстаріших курортів Миколаївської області, де можна гарно відпочити навіть із обмеженим бюджетом. У Рибаківці великий вибір житла економ-класу у приватному секторі, є також наметове містечко «Сосна» для власників авто та любителів відпочинку «дикунами». У той же час, і баз відпочинку з номерами підвищеної комфортності теж достатньо. Окрім тихого сімейного відпочинку, Рибаківка також приваблює охочих оздоровитись. На околицях селища є грязе-сольове озеро Солонець-Тузли, яке позитивно впливає на серцеву, судинну та дихальну систему організму людини.
Рибаківка зазнала атаки наприкінці липня, коли росія завдала масованого ракетного удару літаками з Чорного моря по всьому Півдні. На щастя, обійшлося без жертв. Як бачимо, ситуація на чорноморських курортах Миколаївської області є дуже напруженою. Плани путіна дійти до Києва та захопити Україну за 3 дні накрилися мідним тазом. Через що божевільний тиран поставив собі за мету покарати українців за їхню хоробрість і волю до перемоги, руйнуючи мирні міста та села. Але й цим планам не судилося справдитися. Контрнаступ ЗСУ на Півдні йде повним ходом. Вже з’являються позитивні новини і на Миколаївському напрямку. Ми обов’язково переможемо, відбудуємо те, що зруйнували орки, зробивши наші курорти ще красивішими та комфортнішими, ніж вони були до війни.