Можливість опанувати майбутню професію на підприємстві «без відриву від навчання» тепер мають студенти понад 40 навчальних закладів України. Вони – учасники пілотного проєкту МОН із впровадження дуальної освіти. Дніпропетровщину представили сім вишів та коледжів.
Це найбільше з-поміж 16 областей, що долучилися до експерименту.
– У цьому навчальному році в Україні стартував пілотний проєкт із підготовки фахівців за дуальною формою навчання. Він триватиме до 2023-го. Головна мета – залучити учнів до виробничого процесу, – зазначили в департаменті освіти і науки ДніпроОДА. – Загалом до експерименту приєдналися 44 українські виші та заклади передвищої освіти. Із них сім представляють Дніпро, Кам’янське, Кривий Ріг та Верхньодніпровськ.
До пілотного проєкту долучилися Національний технічний університет «Дніпровська політехніка», Дніпровський національний університет залізничного транспорту, Національна металургійна академія України, Криворізький національний університет. Учасниками експерименту стали також Дніпровський державний технікум енергетичних та інформаційних технологій, Кам’янський державний енергетичний технікум та Верхньодніпровський коледж Дніпровського державного аграрно-економічного університету.
Тепер керівники закладів освіти мають укласти договори з підприємствами, що беруть участь в експерименті. Студенти перед зарахуванням на дуальне навчання проходять відбір. Його проводить роботодавець. Після – підписують тристоронній договір та трудову угоду.
Заклади освіти регіону співпрацюватимуть з металургійним заводом «Дніпросталь», Нижньодніпровським трубопрокатним заводом, Північним гірничо-збагачувальним комбінатом, Укрзалізницею, товариствами «Павлоградвугілля», «Дніпровські електромережі» та «ПриватБанк».