Сучасна тепла будівля, що грає яскравими кольорами, з’явилася просто посеред села Миколаївка Новомосковського району. Велике крило місцевої опорної школи відвели для дошкільнят. У садку – все нове, від покрівлі до комунікацій. Просторі затишні ігрові та спальні. На першому поверсі облаштували інклюзивно-ресурсний центр. Його фахівці допомагатимуть розвиватися особливим дітям.
Крило для початкових класів у Миколаївській опорній школі звели на початку 90-х. Та 20 років тому сільського населення поменшало, і приміщення тривалий час пустувало. Згодом – взагалі стало непридатним для використання. Зараз люди повертаються до села, до дитсадків – черги. Тож вирішили дати крилу школи друге життя, зазначила директор школи Надія Антоненко.
– Нині у нас велике село, і діточок багато. Та завдяки тим, хто вдихнув нове життя у цю будівлю, сподіваюся, з чергами буде покінчено! – підкреслила заступник директора школи Анна Чуприна.
Крило будівлі для малечі реконструювала обласна влада. Ззовні воно – яскраве, привабливе. В очі кидаються добротна покрівля та енергоефективний фасад.
– Тільки-но побачила цю чудову будівлю, аж самій захотілося знов до дитсадка піти, повернутися до дитинства, – поділилася мешканка Миколаївки Мирослава Клименко. – Садок чудовий! Дякуємо дуже всім, хто зробив його таким! Впевнена, моїй Каринці буде тут цікаво і затишно.
Всередині – від колишніх руїн не залишилося і сліду. Сучасні комунікації, світлі стіни, яскраві меблі і багато іграшок. У новому садку – спальні й ігрові для трьох груп. Загалом він зможе прийняти 60 малюків. Дві групи вже набрали.
На першому поверсі відремонтованого приміщення облаштували інклюзивно-ресурсний центр. Там – ігрова, ресурсна кімнати, кабінети дефектолога, логопеда, корекційного педагога та психолога. Є і мультимедійна дошка. Все – для розвитку малечі Новомосковського району з особливими освітніми потребами.
– Надаватимемо й корекційні послуги. Допомагатимемо малюкам розвивати мовлення, увагу, пам’ят», – зазначила психолог Тетяна Сабєльнікова.
Фахівці інклюзивно-ресурсного центру вже допомагають розвиватися понад двом десяткам дітлахів.