Газета "ЗОРЯ"

У Кривому Розу перевірять реконструкцію парку ім. Мершавцева

Мальовничий куточок дикої природи посеред індустріального Кривого Рогу, – такою, за словами місцевих, раніше була східна частина парку ім. Федора Мершавцева. Та під час реконструкції вона фактично перетворилася на пустир.

Все – через повальну вирубку дерев, які створювали особливу атмосферу. Із проханням розібратися із законністю таких дій громадськість Кривого Рогу звернулася до очільника області Олександра Бондаренка.
– Коли їхав сюди, очікував побачити гарний парк. Але відразу кинулося в очі – тут мало дерев. Місцеві активісти кажуть, вирубили майже 2 тисячі. Виникає питання, хто надав дозвіл. Перевіримо документи. Якщо виявиться, що дії були незаконними, справу передамо правоохоронцям, – наголосив голова ДніпроОДА Олександр Бондаренко.
Парк ім. Федора Мершавцева у Кривому Розі, за словами місцевих, заклали ще до початку Другої світової. Це була пам’ятка садово-паркового мистецтва. А ще парк виконував роль «буфера» між оселями жителів та кар’єром, розташованим неподалік.
– Раніше ця частина парку була тиха і спокійна. Всі розваги – гойдалки, каруселі – на іншому березі водойми. Тут можна було добре відпочити родиною просто на траві, у тіні дерев, – каже мешканець Кривого Рогу Андрій Шевченко.
Реконструкцію розпочали у 2017-му. Всі роботи – державним та обласним коштом. Зі старту ремонту східну частину парку закрили.
– Люди занепокоєні тим, що із самого початку все робилося якось «сюрпризно», без узгодження з громадськістю. Ніхто не спитав у містян, а чи потрібна їм була така глобальна реконструкція, – зазначив вчений-еколог, доцент Криворізького державного педагогічного університету Василь Савосько.
– Раніше було два мости, обидва в неналежному стані. Один привели до ладу, а інший чомусь знесли, – поділилася місцева Тетяна Єгорова. – У мене двоє маленьких онуків. Тепер доводиться далеко обходити, аби потрапити на іншу частину парку – по той бік річки. Це незручно.
Зараз містяни скаржаться, що парк незатишний. І це – незважаючи на безліч стежинок, викладених тротуарною плиткою, зручних велодоріжок, сучасних альтанок та ліхтарів.
– Раніше тут була діброва. Росли сторічні дуби, блакитні ялини. Водилися їжачки, вухаті сови. Тепер повирубали майже дві тисячі дерев. Знищили саму суть парку – зробили пустир із доріжками, – розповіла місцева Олександра Лисевич.
У парку облаштували спортивний та дитячий майданчики. Звели будівлю матері та дитини. Хоча проєктом капітальне будівництво у прибережній зоні не було передбачено. Це мала бути виключно модульна споруда.
– З усіма питаннями розберемося. Головне, аби витрачені мільйони пішли на створення комфорту місцевих мешканців. Хочеться, щоб тут усе було гарно та чисто. Для цього підрядник має якнайшвидше завершити всі роботи, аби вже у 2020-му відкрити парк для містян, – сказав Олександр Бондаренко.
Загальна площа реконструйованої частини парку – понад 150 тисяч кв м. На сьогодні виконали 90% робіт.