У Дніпрі з початку року всиновлено 35 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Іще 85 дітей такої категорії взято під опіку в сім’ї.
Про це повідомила начальниця управління-служби у справах дітей департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Ганна Довготько. Загалом у місті на обліку перебувають 1 593 дитини-сироти і дитини, позбавленої батьківського піклування, з них 1 339 (84%) виховуються: під опікою в сім’ях громадян – 1 082 дитини, в прийомних родинах – 136, в дитячих будинках сімейного типу – 121 дитина.
-Цього року закінчується термін дії Програми соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах у м. Дніпро на 2016 – 2020 роки. На сесії міськради цю муніципальну програму подовжено до 2025 року. Це дозволить надалі забезпечувати оптимальне функціонування цілісної системи соціального захисту дітей у нашому місті. А також продовжувати роботу щодо запобігання соціальному сирітству, розвивати сімейні форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування тощо, – зазначила Ганна Довготько.
Представниця мерії також нагадала, що цього року два міські центри соціально-психологічної реабілітації дітей перейменовано на центри підтримки дітей та сімей. З наступного року в цих закладах зможуть перебувати діти від народження до повноліття.
-Цей процес проходить у рамках національної стратегії з деінституціалізації (реформування закладів соціального захисту дітей), за якою діти молодшого віку з січня 2021 року не зможуть бути влаштовані у Будинки дитини. Натомість містам доручено розміщати їх у закладах міського підпорядкування. Міська рада цей процес передбачила. Діток, які потраплятимуть до центрів, швидке зможемо влаштувати до закладів сімейних форм виховання, – розповіла Ганна Довготько.
Крім того, ще один міський заклад соціального захисту дітей – центр підтримки дітей «Довіра» перейменовано на центр підтримки дітей та сімей, де буде три відділення: термінового влаштування дітей; для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування; а також відділення раннього втручання, коли є ризик вилучення дітей із біологічних сімей. У такому форматі заклад запрацює з 1 червня 2021 року. А в центрі соціальної підтримки дітей та сімей «Мамине щастя» тривають ремонтні роботи для відкриття нового відділення – для жінок, які постраждали від домашнього насильства. Наразі там працює відділення для матерів з дітьми, де мають право мешкати жінки із дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах.