В історичному музеї у Дніпрі відкрили виставку, присвячену основним етапам становлення української державності. Від козацької доби – до сьогодення. Нова експозиція – і в Музеї АТО: «Світанок Незалежності». На 25 банерах – світлини і документи, що розповідають про події кінця 1980-х – початку 90-х.
Виставка «Шлях до Незалежності» присвятили 30-й річниці української держави
На 6 тематичних локаціях – експонати, що розповідають про основні віхи становлення української державності. Від козацької доби – до діяльності просвітницьких гуртків кінця ХІХ-початку ХХ століть, Української революції 1917-1921 років
«При створенні експозиції орієнтувалися на місцеві матеріали. Тут і клейноди, і інші ознаки влади козацької доби. Представлена і мілітарна історія України, і духовна. Можна побачити петриківський розпис, дзвін зі зруйнованої на Сході церкви», – розповіла заступниця директора історичного музею Валерія Лавренко.
Значна частина експозиції – про проголошення Незалежності у 1991-му та становлення української державності протягом останніх 30 років. Представлена зброя козацької доби та сучасна, з якою нині наші воїни захищають кордони на сход. А ще – здобутки спортсменів Дніпропетровщини.
«Вже зовсім скоро – епохальна дата: 30-річчя Незалежності України. Цікаво було подивитися виставку, що розповідає про розвиток нашої держави. Особисто мене найбільше зацікавила експозиція військової тематики», – розповів відвідувач Владислав Михайленко
24 серпня відвідувачі виставки зможуть написати листа у майбутнє. З оформлених послань працівники музею створять капсулу часу, яка стане частиною експозиції у 2051 році.
«Такі виставки дуже потрібні нашому суспільству. Вони сприяють формуванню української самосвідомості. Надихають людей на нові здобутки», – сказала професорка ДНУ, керівник комітету громадської ради при Дніпропетровській ОДА Ілона Семенча
Іншу експозицію до річниці Незалежності України створили в Музеї АТО. На 25 банерах – світлини і документи, присвячені діяльності Народного Руху Січеславщини. На фото – події кінця 80-х – початку 90-х. Перші мітинги громадськості.
«У цей період суспільство було охоплене демократичними ідеями. Люди діяли всупереч консервативній владі. Після – акції переросли у боротьбу за незалежність», – розповів учасник Народного Руху, громадський діяч Іван Дремлюга.
Виставки до Дня Незалежності організувала облдержадміністрація разом із Дніпропетровським національним історичним музеєм ім. Д. І. Яворницького
Експозиції триватимуть до кінця вересня. Адреса: м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 16.