У Дніпрі, у Музеї українського живопису, презентували одразу дві виставки – «Хрести України: Схід» і «Хрести України: Надпоріжжя». Проєкт Громадського історико-етнографічного ставрографічного музею хреста підтриманий грантом міської програми «Культурна столиця».
– Через хрести бачимо цивілізаційну історію, зокрема нашого регіону. За кожним хрестиком – історія, долі людей. Дивлячись на них, відбувається момент внутрішнього очищення, – сказав голова художньої ради при міському голові, заслужений діяч мистецтв України Григорій Гельфер.
За словами засновника і директора єдиного в Україні та Східній Європі Музею хреста Віктора Векленка, експозиція двох виставок налічує близько 2 тисяч предметів.
– Тут хрестики з декількох регіонів України. Передусім це наша Дніпропетровщина, місто Дніпро, його околиці, а ще – Донеччина та Луганщина тощо. Кожен хрестик – це свідок людини, яка жила на тій чи іншій території: це й запорізькі козаки, мешканці Слобожанщини, центральної України. А ще тут – хрести-прикраси, які пом’якшують певною мірою жорстку релігійну картину. Презентуємо до 30 % експонатів Музею хреста, – зазначив Віктор Векленко.
Зі свого боку директор Музею українського живопису Сергій Бурбело додав, що виставки «Хрести України: Схід» й «Хрести України: Надпоріжжя» працюватимуть до 26 вересня.
– Тут дійсно гарні експонати, ознайомитися з якими буде цікаво не лише дорослим, а й, наприклад, школярам, що вивчають історію того чи іншого періоду. Тож запрошуємо усіх охочих до музею на виставки хрестів, – сказав він.