24 серпня у Дніпрі влаштували забіг у вишиванках «Dnipro Vyshyvanky Run», присвячений 28-й річниці Незалежності України. Організатор заходу – ГО «Start Dnipro». Участь у ньому взяли 300 осіб. Це і початківці, і професійні спортсмени різного віку. Також до заходу приєдналися діти з обмеженими можливостями.
Для дорослих пропонувалися дистанції 2,5 км, 5 км, 10 км та естафета 3х300 м. А для юних бігунів – 100 м (від 3 до 6 років), 500 м (від 7 до 10 років) та 1000 м (від 11 до 14 років).
– Особливість заходу у тому, що ми об’єднуємо і дорослих, і маленьких, і людей з особливими потребами. Всі вони вже четвертий рік поспіль приходять зробити подарунок своїй країні у вигляді забігу, – розповіла виконавча директорка громадської організації «Start Dnipro» Світлана Ліщинська.
Пробігти набережною Дніпра у вишиванці на честь Дня Незалежності приїхали учасники з Києва, Харкова, Кривого Рогу, Львова та Нікополя.
Павло вперше бере участь у такому забігу, для цього спеціально приїхав з Харкова.
– Я захоплююсь підйомами у гори, а там найважливіше добре бігати. Тож бігом я теж захопився. Став брати участь у змаганнях, а це затягує. І вишиванка у мене була, тож усе зійшлося, – розповів Павло.
Дніпрянка Оксана теж біглау вишиванці вперше.
– Символічним є те, що у День Незалежності ми бігли у вишиванках. Адже, щоб бути самостійними, нам довелося за це поборотись. А спорт він якраз зміцнює не лише тіло, а й дух. Тож бігли заради своєї сили та сили нашої держави, – розповіла Оксана.
Разом з дівчиною у парі біжить хлопець Андрій. Їх руки зв’язані жовто-блакитною стрічкою, щоб не розімкнутися, адже Андрій не бачить. У такий спосіб хлопець бігає не вперше. На запитання, чи важко так, відповідає: потрібно не боятися, а пробувати, тоді все вийде і важко не буде.
Переможці забігу отримали нагороди та призи. А на фініші на усіх чекало частування.
Також у рамках заходу організатори влаштували «Козацькі перегони», під час яких команди змагалися у ліпленні вареників, стрибках у мішках, на скакалці тощо. Заробити додаткові бали можна було заспівавши українську народну пісню, розповівши вірш чи станцювавши гопак.