«Шлях поколінь»: у Дніпрі показали фільм колишнього журналіста Михайла Ухмана. Він про реальні історії українців, про боротьбу з російськими окупантами і про війну, яка триває століттями.
Михайло Ухман, режисер фільму «Шлях поколінь»: «Приємного перегляду, емоцій очікую, потім ваші відгуки».
На великих екранах Дніпра — воєнна драма «Шлях поколінь» Михайла Ухмана. Стрічка заснована на реальних подіях. Зйомки фільму проходили майже на лінії фронту.
Михайло Ухман, режисер фільму «Шлях поколінь»: «Ми знімали в селище Карлівка — це за 20 км від тимчасово окупованого Донецьку. З іншого боку ми знімали в селище Славне, зараз, на жаль, воно тимчасово під росіянами».
У фільмі декілька сюжетних ліній. Переплетені історія сучасної російської-української війни та Другої світової.
Михайло Ухман, режисер фільму «Шлях поколінь»: «Фільм створювався, як інформаційна війна, як пропаганда проти російських окупантів. Що б ми не говорили, але спочатку прийшло російське кіно до нас, потім прийшли російські кулі, а потім прийшли російські ракети. Мій фільм — це пропаганда проти цього російського зомбування. Це просто класне, динамічне військово-історичне кіно».
Ідея фільму з’явилася, коли Михайло Ухман активно воював на Донеччині у 2016-2017 роках. Режисер хотів показати всьому світові, що насправді війна росіян проти українців триває століттями.
Тут реальні історії людей, які служили в УПА, та учасників російсько-української війни. Половина акторського складу — сучасні воїни. Прямо з окопа ставали в кадр.
Олег Гляденко, актор, офіцер розвідки: «На той момент, коли знімався фільм, я був командиром роти глубинної розвідки. Цікава річ: коли дійшло до каскадерів, Михайло каже: «Потрібні каскадери». Я питаю: «Скільки вони коштують? Навіщо воно тобі потрібне? Ми робимо цю роботу кожного дня, ніхто не зіграє краще, як ми». Не було тяжко зіграти цю роль — я грав себе, хлопці грали себе. Не грали, а робили те, що кожного дня робимо».
Декорацій майже не було, знімали на просторах Донеччини, в Києві, на Волині. У драмі використали справжню військову техніку та зброю.
Максим, дніпрянин: «Взагалі, таких фільмів треба більше і більше, щоб суспільство було готове до мілітарного мислення, ми маємо розуміти, яка зараз ситуація. Тому такі фільми просто необхідні. І слава Богу, що вже є, і сподіваюсь, що будуть ще».
Олег, дніпрянин: «Коли Черчіллю під час Другої світової війни принесли бюджет і не було грошей на культуру і освіту, він сказав: «За що ми тоді воюємо, якщо ми на культуру і на освіту не даємо. Ми саме за це воюємо». Тому навіть під час війни треба фінансувати культурні проєкти, бо саме за це ми воюємо».
У всеукраїнський прокат фільм «Шлях поколінь» виходить з 12 жовтня. У планах режисера Михайла Ухмана — нові стрічки, пов’язані з історією нашої держави.
За матеріалами ДніпроTV.