Газета "ЗОРЯ"

У Дніпрі від тепла відключили дві вулиці

Мітинг під власними оселями. Десятки дніпрян вийшли на вулицю, аби привернути увагу до того, що у буквальному сенсі зима близько, а тепла немає. Напередодні опалювального сезону від теплопостачання відключили будинки одразу на двох сусідніх вулицях Дніпра – Магдалинівській та Запасній. Помешкання потрапили під міську програму про переведення будівель малої поверховості на індивідуальне, автономне опалення. Проте люди до такого розвитку подій виявилися не готові

«Почему мы соц, малообеспеченные слои? Где деньги у правительства, где наши деньги?”

У березні нинішнього року на дверях під’їздів цього будинку з’явилися повідомлення про відключення помешкань від мереж централізованого опалення.

Тетяна Іванова, мешканка вулиці Магдалинівська,8: «Нам вывесили какие-то непонятные объявления. Такие, знаете, мутные. Там было написано, что такие-то фирмы вам будут делать это индивидуальное отопление. Мы вообще ни сном ни духом не знали и не слышали об этом. Мы, конечно, переполошились».

Дізнавшись про міську програму переводу будинків малої забудови на автономне опалення, місцеві були впевнені: процес відбуватиметься поступово, впродовж декількох років. Так, за словами людей, обіцяли в офіційних органах.

Тетяна Іванова, мешканка вулиці Магдалинівська,8: «Нам написали, значит, так: 21, 22, 23 год. И только потом поэтапно будут делать. Но мы, уже никто не думал. Мы думали пережить хотя бы эту зиму».

Аби перейти на індивідуальне опалення, придбати котел та виконати внутрішньобудинкові роботи, власникам кожної окремої квартири необхідні десятки тисяч гривень.

Тетяна Іванова, мешканка вулиці Магдалинівська,8: «Мы были в шоке. Для того, чтобы провести электирическое отопление – это 30 тысяч минимум. Для того, чтобы провести газовое отопление – это нужно 50 тысяч минимум».

Втім, це далеко не усі проблеми. Будівлі на Запасній та Магдалинівській вкрай зношені. Деякі зводили ще полонені німці після Другої світової. Електропроводка та газові труби в будинках, за словами мешканців, у жахливому стані.

Лідія Александрова, мешканка вулиці Магдалинівська,7: «Мы переживаем за то, что даже если нам подключат газовое отопление, что труби не выдержат, что в любой момент будет беда. У нас все три дома эти – деревянные. Сюда никак нельзя подводить электрическое отопление, потому что будет пожар – это сто процентов».

У КП «Теплоенерго» пояснюють: відключення цьогоріч десятка будинків від централізованого теплопостачання відбувається саме через незадовільний стан теплових мереж. Стався колапс, адже навіть технічно подати тепло комунальники не можуть.

Анастасія Сухіна, помічник директора КП «Теплоенерго» дніпровської міськради: «У них тепловая трасса находится в критическом состоянии. Мы ее больше не можем эксплуатировать. И для ремонта у нас нет средств, поскольку есть и долги у этих домов. Согласно закона, «Теплоенерго» не может подавать теплоноситель в дома, где нет приборов учета. Счетчиков, простыми словами. В части этих домов счетчиков нет. Мы устанавливали там счетчики, но почему-то они то выходят из строя, то какие-то кражи происходят. Это понятно почему так происходит. Людям невыгодно платить по показаниям приборов учета».

Вирішити проблему з подачею тепла міг би ремонт комунікацій. Однак, його можна провести, якщо жителі сплатять борги. За словами представників «Теплоенерго»,  загальний борг будинків на Магдалинівській та Запасній – близько восьми сотень тисяч гривень. В низці відключених будинків централізоване тепло постачається лише в декілька квартир. Інші вже перейшли на автономне опалення. Але що робити дніпрянам, які напередодні холодів залишилияс без тепла – питання відкрите. У багатоквартирному будинку на Магдалинівській Ніна Іванівна Моргун мешкає вже майже 60 років – з моменту здачі будівлі в експлуатацію. Перед виходом на пенсію, нині інвалід другої групи, працювала начальником технічного відділу заводу «Світлофор». Жінка запевняє, разом з сусідами врятуватися намагаються усіма можливими способами.

Ніна Моргун, мешканка вулиці Магдалинівська,8: «Мы звонили. Все везде дали номер заявки, что заявки приняты и будут рассмотрены в течение 14-30 дней. Я говорю: “Так мы за это время замерзнем”. Ну, это ваши проблемы, добивайтесь».

У КП «Теплоенерго» радять мешканцям відключених будинків першочергово звернутися за технічними умовами до абонентського відділу підприємства. Якщо заборгованості немає, необхідну документацію нададуть безкоштовно. Компенсацією ж витрат на встановлення індивідуального опалення займається міський департамент житлово-комунального господарства.
Проте, якщо питання вирішити не вдасться, мешканці Магдалинівської та Запасної обіцяють продовжити мітингувати.