На міжнародному економічному форумі у Дніпрі, який відбудеться навесні 2020 року, презентують технологію майбутнього космічної галузі.
«Надрукувати» на 3D-принтері космічну ракету і запустити її, – можливо, це стане реальністю вже у недалекому майбутньому. Все – завдяки інноваційній розробці. Та вже сьогодні у такий спосіб можна зробити окремі деталі ракет. Опанувати його поки що тільки мріють Південна Корея, Китай, Франція та Індія. Натомість вже на повну силу використовують на Дніпропетровщині. Передову технологію майбутнього презентують на DEF-2020 IT&Space, який організовує ДніпроОДА разом із підприємствами космічної галузі та ІТ-спільнотою регіону.
Інноваційну технологію виготовлення деталей ракет із високоміцних металів за допомогою 3D-принтера вже опанувала компанія «Firefly Aerospace», яка є членом ГО «Асоціація Ноосфера». Її науково-дослідний центр знаходиться у Дніпрі.
Зараз у науково-дослідному центрі на спеціальному принтері виготовляють комплектуючі деталі для ракетоносія, який запустять у космос в США у першому кварталі 2020 року.
Передова технологія дозволяє значно скоротити час, необхідний для виготовлення деталей ракет. А ще – знизити їхню собівартість. Зазвичай на виробництво витрачають понад півроку, а тут – один-два тижні. При цьому за фізичними властивостями такі деталі, кажуть фахівці центру, значно кращі. Наприклад, вони більш міцні.
– Цього досягаємо завдяки науковим дослідженням. Маємо найновітніші технології та устаткування, у нас працюють унікальні фахівці, – розповів керівник «Firefly Україна» Олександр Дондік. – «Firefly», як єдина в Україні приватна компанія у космічній галузі, працює над тим, аби наша держава стала гідним гравцем на цьому ринку. Наші представники брали участь у розробці законопроекту, який значно лібералізує космічну галузь в Україні. Це допоможе створити конкурентне середовище та збільшити інвестиційну привабливість.