Газета "ЗОРЯ"

У Дніпрі стартував міський тур конкурсу «Учитель року-2020»

14 листопада у школі № 45, що на вул. Софії Ковалевської, 88-А, розпочався перший (міський) тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2020» у номінації «Образотворче мистецтво». Такі змагання серед освітян проводять кожні чотири роки. Уперше вони відбулися у 1999-му.
Цьогоріч у відбірковому етапі «Учитель року-2020» чотири номінації: «Образотворче мистецтво», «Хімія», «Історія» та «Початкова школа». Оцінки на конкурсі ставитиме фахове журі у складі восьми осіб і на усіх напрямах воно змінюватиметься. Максимальна кількість балів від кожного експерта – 140.
– Мені приємно бути у журі конкурсу, бо вчителі образотворчого мистецтва – це люди від Бога. Адже необхідно не тільки розказати, показати, а ще і самому це намалювати, підготувати і презентувати дітям. Навчити бачити навколо себе яскраві кольори життя серед сірих буднів. Найважливіший виховний аспект – любити те, що бачимо навколо себе, рідний край, – розповіла заступниця начальника управління освіти департаменту гуманітарної політики ДМР Олена Яковенко.
Новизна цьогорічного конкурсу у тому, що долучитися до участі могли усі охочі освітяни не лише з Дніпра, а й області. Так, десять учителів представили виставку своїх та учнівських творчих надбань. Це було першим випробуванням. Попереду їх чекає методичний та педагогічний практикуми, тестування зі знань педагогіки та предмета, майстер-клас для колег-конкурсантів. Уже ввечері стане відома п’ятірка педагогів, які проходять на другий конкурсний день. Вони мають показати освітній проєкт за темою, яка визначиться шляхом жеребкування.
Учасниця конкурсу, вчителька образотворчого мистецтва та праці школи № 46 Вікторія Процишина, колись брала уроки в учня відомого художника Іллі Рєпіна. Вона віддала освітянській праці понад чверть століття. Розповідає: постійно стежить за тенденціями у сучасному мистецтві, але залишає те, що їй найбільше подобається – акварель, гуаш, паперопластика, а також робота з натуральними природними матеріалами.
– Творчість не буває без праці. Після плідної роботи – відпочинок і насолода від своєї творчості. Діти полюбляють працювати з усім, через що вони можуть проявити себе. Особливо їм подобаються природні матеріали, і коли я їм розповіла про техніку кукурудзиння або солоного тіста, у них загорілися очі, а потім вони вразили мене своїми роботами. Спочатку я їх вражаю, а потім вони мене, – поділилася Вікторія Процишина.
Ще одна учасниця – вчителька образотворчого мистецтва і праці школи № 29 Ольга Волкова. Найбільше вона полюбляє робити ляльки-мотанки, в’язати гачком і вишивати бісером.
– Я кажу дітям, що їм трудове навчання та образотворче мистецтво завжди знадобиться у житті. Тому що це формування образного мислення, окрім цього, за допомогою мистецтва можна зняти стрес, а це досить актуально у нашому житті. Також вони цим зможуть заробляти, – зазначила Ольга Волкова.
Результати міського етапу стануть відомі вже 15 листопада увечері.