На Дніпропетровщині планують запустити навчальний проєкт із запобігання та протидії домашньому насильству. До тренінгів долучаться освітяни, медики, поліцейські – всі, хто може зарадити проблемі. Про це стало відомо під час регіональної конференції у Дніпропетровській ОДА.
– Вперше у Дніпрі проводимо конференцію, де зібрали представників всіх профільних міністерств, які опікуються питаннями домашнього насильства. Це міністерства соціальної політики, охорони здоров’я, освіти і науки, юстиції, поліція. Розберемо, як налагодити співпрацю, аби ефективно протидіяти цій проблемі, – зазначила заступниця голови ДніпроОДА Ірина Грицай.
Вона додала, що ефективно комунікувати профільних фахівців навчатимуть протягом року. Для цього запроваджують серію тренінгів.
– Про запобігання і протидію домашньому насильству завжди багато говорять. Але чи не вперше ціла область вирішила системно і глибинно розбиратися з цим питанням. Є правильне рішення забезпечити людей знаннями, – наголосила радниця міністерки освіти і науки України Олена Масалітіна.
За словами Олени Масалітіної, роль системи освіти у вирішенні цієї проблеми дуже важлива. На її думку, слід так сформувати свідомість громадянок і громадян, щоб взагалі не було уявлення, що можна вчиняти насильство.
– Співпраця – це дуже важливий аспект реалізації будь-якого Закону. Коли є взаємодія між поліцією, судами, юстицією, громадськими організаціями, ми можемо акумулювати ці зусилля і ефективно захищати права наших громадян, – підкреслила керівник експертної групи з правової обізнаності Міністерства юстиції України Олена Митник.
За сім місяців 2019 року на Дніпропетровщині зафіксували майже 5,5 тисяч випадків домашнього насильства. За останні кілька років кількість звернень зросла. Фахівці пов’язують це із тим, що жертви стали рідше замовчувати факти насильства.