Як ми вже повідомляли, у Дніпрі створили річкову переправу на час перекриття Центрального мосту. З 25 липня дніпрян з лівого берега на правий та з правого на лівий доставляють катери. Проїзд безкоштовний, роботу перевізників оплачуватимуть з міського бюджету.
Основна мета створення такої переправи – забезпечити комфортне перевезення містян на роботу та з роботи.
– Від причалу на житловому масиві Сонячний до причалу на вулиці Січеславській Набережній щодня курсують річкові судна в обидва боки. З 7:00 до 10:00 та ввечері з 17:00 до 20:00 людей перевозять 4 катери, з 10-ї до 17-ї – їх два. Наразі ми розглядаємо можливість пустити вдень ще одне додаткове судно. Це пов’язано з тим, що після 14:00 на причалах спостерігається велике скупчення людей, серед них не тільки ті, кому дійсно необхідно дістатися протилежного берега, а ще й такі, що, користуючись можливістю, влаштовують собі річкові прогулянки, – розповів директор департаменту транспорту та транспортної інфраструктури Дніпровської міської ради Ігор Маковцев.
Він звернувся саме до таких містян з проханням бути свідомими і дати можливість людям комфортно та без перешкод діставатися роботи. За словами Ігоря Маковцева, за день таким чином переправляються через річку понад 5 тисяч людей (від 40 до 60 на одному катері). Щоб сісти на корабель, потрібно зачекати у черзі в середньому 8-10 хвилин. Час у дорозі становить близько 20 хвилин.
Пасажирка Христина катером дістається з лівого берега на роботу вже не вперше. Каже, – раніше ходила пішки через міст, але вирішила, що краще переправлятися по воді.
– Дуже мені подобається цей спосіб переправи. Раніше я переходила міст пішки, але це займало багато часу. Наразі ж я приїжджаю трохи заздалегідь, щоб не чекати надто довго. Сьогодні ось 10 хвилин у черзі – і я вже на півдорозі до місця роботи. До того ж узяла каву, є час її випити у приємних умовах, – ділиться враженнями дівчина.
Черга на правому березі зранку істотно менша, ніж на лівому. Люди чекають катер на причалі у спеціально відведеній для цього зоні. Серед них – двоє хлопців, які теж вирішили дістатися роботи річковим трамваєм.
– Від самого початку роботи річкової переправи ми щодня пливемо зранку туди, а ввечері назад. Це набагато краще, ніж під спекотним сонцем йти пішки через міст. Маршрутка взагалі не варіант – дуже довго та й у машинах задуха, – кажуть хлопці.