На Дніпропетровщині побачила світ збірка «Пам’ятки історії та культури Солонянського району». У книзі – інформація про кілька сотень місцевих курганів, старовинних будівель, храмів, монументів та меморіальних знаків.
Видання презентували в облдержадміністрації.
«Пам’ятки історії та культури Солонянського району» – вже шосте видання з серії публікацій про визначні об’єкти області. Черговий том підготував Дніпропетровський обласний центр з охорони історико-культурних цінностей за підтримки облдержадміністрації.
– Солонянський район надзвичайно багатий на цікаві історичні та культурні об’єкти. Наприклад, у Микільському-на-Дніпрі зберігся унікальний кромлех – свого роду аналог Стоунхенджу. Особисто для мене було відкриттям дізнатися про деякі пам’ятки нашого краю. Треба популяризувати та доносити до людей інформацію про такі місця, адже чимало з них дуже цікаві з туристичної точки зору, – зазначив голова Солонянської райдержадміністрації Василь Концевий.
Збирали та опрацьовували інформацію про пам’ятки регіону історики, археологи, архітектори та мистецтвознавці. У книзі є історичні та археологічні нариси, а також перелік усіх пам’яток району з короткою інформацією про кожну.
– Подібне видання повинна мати кожна область. Завдяки таким збіркам інформація про місцеві пам’ятки стає більш доступною для широкого загалу. Книга стане у нагоді журналістам, дослідникам, краєзнавцям, – розповів начальник південно-східного відділу Інституту національної пам’яті Ігор Кочергін. – Це серйозна база і для фіксації пам’яток області, і для наукової роботи. Раніше вже побачили світ книги, присвячені пам’яткам Марганця, Нікополя, Апостолівського Нікопольського і Томаківського районів