З першого квітня в Україні почали виписувати електронні рецепти за програмою «Доступні ліки». Вона поширюється на пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою. На сьогодні електронні рецепти виписали вже понад тисячі дніпрян.
– Електронні рецепти в рамках програми «Доступні ліки» мають право виписувати сімейний лікар, терапевт чи педіатр. Обов’язкова умова – наявність підписаної декларації з лікарем. Наразі у Дніпрі до програми електронного рецепта приєдналися три аптечні мережі, які уклали відповідні договори з Національною службою здоров’я. Планується, що за десять днів усі аптечні мережі долучаться до цієї програми. Отримати лiкарський засiб, зазначений в електронному рецептi, можна в будь-якій аптеці України, – повідомила 2 квітня заступник директора департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міськради Юлія Віклієнко.
Зі свого боку медична директорка Центру первинної медико-санітарної допомоги № 6 Олена Землянська розповіла: в її закладі у перший день було виписано 25 електронних рецептів.
– При заповненні електронного рецепта необхідно вказати той мобільний телефон, що й при підписанні декларації. На нього пацієнту приходить 16-значний номер рецепта і код, які необхідно буде пред’явити в аптеці, отримуючи той чи інший препарат. Якщо немає мобільного телефону, лікар може роздрукувати рецепт, на папері теж все буде вказано. Рецепт дійсний протягом 30 днів. Якщо, наприклад, пацієнту прописано курс лікування 21 день, то наступний рецепт лікар має право виписати не раніше, ніж за сім днів до закінчення курсу, – пояснила медична директорка центру № 6.
Електронний рецепт суттєво економить час і пацієнтів, і лікарів.
– Все відбувається досить швидко. Немає паперової тяганини. Система проста й зручна. Тому однозначно – це крок вперед, – додала завідувачка амбулаторії загальної практики сімейної медицини № 5 центру № 6 Олена Герасименко.