Газета "ЗОРЯ"

У Дніпрі переселенці можуть отримати безкоштовну психологічну допомогу

Забути жахи війни та повернути своє психічне здоров’я. У Дніпрі вимушені переселенці можуть отримати безкоштовну психологічну допомогу. Такі послуги надають у Міському центрі соціальних послуг. Щоденно та цілодобово. І хоча заклад спеціалізується на допомозі людям, які постраждали від насильства, з початку війни до цього переліку увійшли й переселенці з гарячих точок.

Про це повідомляє телеканал ДніпроTV.

«Коли там живеш, в окупації, ти не знаєш, будеш ти живий чи ні. Ну, і все, звичайно, позначається».

Юлії навесні вдалося втекти з окупованої частини Запорізької області. Але там і досі залишаються її батьки. Почуття невідомості, безпорадності, стрес від новин — і дівчина відчула, що без допомоги фахівців не впорається.

Юлія, вимушена переселенка: «Ну, це важко дуже перенести. Я розуміла, я весь час плакала, але я розумыла, що я просто не зможу сама контролювати свої емоції. Зараз ми розбираємося з різними ситуаціями, набагато легше. Набагато».

І робота з психологом дійсно допомагає впоратися з депресію, страхом, тривожністю, емоційним вигоранням, втратою сенсу життя та спогадами про війну. Для кожного випадку — окремі види психологічних прийомів.

Карина Толочек, психологиня: «Це когнітивно-поведінкова терапія в першу чергу. Тому що вона дає ефект в дуже короткий час. І головною мірою вона націлена на те, щоб виявити у людини негативні автоматичні думки. Що важливо в цій роботі – виявити у людини тригери, які призводять до таких дизадаптивних поганих реакцій».

І позбутися таких реакцій можна офлайн у психолога, або зателефонувавши до центру. Підтримку тут, як і раніше, можуть отримати не лише переселенці, але й жертви домашнього насильства. Як дорослі, так і діти.

Катерина Ікол, фахівчиня соціальної роботи спеціалізованої служби Міського центру соціальних служб: «Це колосальний стрес для дорослої психіки. І важко уявити, що переживає дитяча, ще недостатньо сформована. Я з’ясовую їх безпосередньо потреби, проблеми. Після чого відбувається безпосередня психологічна консультація на базі відділу або, за необхідністю, я виходжу до них додому, якщо людині важко спілкуватися в атмосфері відділу».

Втім, до центру можуть звернутися всі охочі, кажуть фахівці. Від початку війни тут психологічну підтримку офлайн отримали більше 500 осіб. Консультації телефоном отримали майже 1000 людей.

Анастасія Тищенко, директорка Міського центру соціальних служб: «У разі екстреного вилучення, екстреної ситуації, якщо існує загроза життю та здоров’ю, постраждалі вилучаються і влаштовуються до “кризової кімнати”, яка також є при центрі соцслужб, або до комунального закладу соцзахисту які функціонують при департаменті соцполітики”.

Також містом курсують мобільні бригади соціально-психологічної допомоги. Варто лише звернутися за телефоном довіри:  (056) 767 18 41