Бібліотечна система Дніпра трансформується. Про оновлення розповіли в міському управлінні культури. Які саме зміни чекають на бібліотеки?
У Дніпрі триває трансформація бібліотечних систем у єдиний простір. Зміни бібліотечної системи – не інновація. Дніпро надихався прикладом сусіднього Запоріжжя, а також європейських країн – Польщі, Норвегії та Фінляндії.
Євген Хорошилов, начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради: “Центральний виконавчий орган погоджує реорганізацію цих двох закладів шляхом злиття з утворенням єдиного нового закладу – централізована система публічних бібліотек у складі одної центральної бібліотеки. Саме цієї, на вул.Воскресенська 23, в якій ми знаходимось, та 33 філій. Чому саме 33? Бо це забезпечення норм чинного законродавства, виконання державних соціальних нормативів”.
Євген Хорошилов зазначив: це не ліквідація бібліотек, а створення сучасного, комфортного та інформативного простору.
Євген Хорошилов, начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради: “Зараз жодну бібліотеку не ліквідовано. Зараз триває процес реорганізації. Ліквідуються дві юридичні структури, дві юридичних особи… і формується нова юридична особа”.
Проєкт трансформації бібліотечної системи передбачає створення цікавих та сучасних просторів для дорослих та дітей в одному місці. В концепції бібліохабів поєднані традиційні форми бібліотеки, простір ком’юніті, де можна проводити різні заходи та окремий дитячий простір.
Яна Куницька, директорка Школи сучасного образотворчого мистецтва та дизайну ім. Вадима Сідура:00 «Наш відділ архітектури та дизайну долучився до створення просторової концепції бібліотек.
Ми наразі дуже радо включились до цієї роботи, тому що той стан філій бібліотек, який ми маємо зараз, він, на жаль, вже давно не відповідає тому, скажімо тим питанням, які ставить до них суспільство”.
Українським прикладом трансформації бібліотек є Запоріжжя.
Ірина Лень зізнається: шлях до інновацій був складним, але результат того вартий.
Ірина Лень, директорка Міської публічної бібліотечної системи Запоріжжя: “Бібліотека має бути цікава інтер’єром, цікава новою книгою і тим форматом заходів, які ми запропонуємо користувачам міста. Продумано було все. Зонування: це і бейбі- зони і малишкова зала – ігроруми, також зали для тінейджерів – це зона бібліо-кафе, це коворкінг зона, лаунж зона. У дитячих бібліотеках є зона для батьків – така барна стійка, де можна випити каву і поверстати літературу для батьків, там же зустрітись із дитячим психологом або логопедом”.
Наразі залишається з нетерпінням чекати на зміни. Сподіваємося, скоро містяни зможуть інформативно та цікаво проводити свій вільний час в нових бібліохабах.