Газета "ЗОРЯ"

У Дніпрі обговорили плани зі зменшення забруднення повітря у місті

У Національному технічному університеті «Дніпровська політехніка» сьогодні обговорювали зменшення забруднення атмосферного повітря. Фахівці-екологи презентували дослідження «Управління якістю атмосферного повітря: від концепції до реалізації». У дослідженні аналізується ситуація у п’яти областях – Київській, Дніпропетровській, Харківській, Запорізькій та Донецькій. Після презентації обговорили і плани на майбутнє, і методи контролю викидів у атмосферне повітря з підприємств.

З 2019 року в Україні діє постанова Кабінету Міністрів №827 «Деякі питання здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря» — за зразком країн ЄС. В містах вже впроваджують регіональні плани щодо управління якістю повітря. Мета цієї постанови – покращити екологічну ситуацію в країні.

Олег Семенко, директор департаменту екологічної політики Дніпровсьної міськради: «В рамках этого постановления основу выполняют местные ораганы самоуправления. Они обязаны создать систему мониторинга, и не только для того, чтобы информировать население по возможным угрозам. Но самое главное, вся эта информация будет идти в Киев, в Министерство экологии, Кабмин, прокуратуру, которая будет  принимать соответсвующие действия в отношении загрязнителей».

Про те, як реалізують ці плани і які перешкоди ще потрібно подолати, сьогодні за круглим столом обговорювали представники влади, громадських організацій та науковці Дніпра.

Олексій Ангурець, голова громадської організації “Зелений Світ – Друзі Землі”: «Важливою частиною сьогоднішнього заходу, круглого столу, присвяченого темі управління атмосферного повітря, буде предствалення ось цього дослідження, яке робилося за допомогою наших колег Arnika з Чеської республіки. Це дослідження присвячено темі управлінні атмосферним повітрям».

Зі слів екологів, вже до кінця року Дніпро матиме власний план управління якістю атмосферного повітря у місті. Планується, що вже незабаром всі промислові підприємства контролюватимуть власні викиди в атмосферу.