У Дніпрі у першому кварталі поточного року показник захворюваності на ВІЛ-інфекцію знизився на 10,9% у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року. Про це повідомила головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міськради Тетяна Мартиненко.
Для протидії поширенню ВІЛ/СНІДу у місті департамент за рахунок коштів міського бюджету проводить комплекс заходів. Зокрема, для центрів первинної медико-санітарної допомоги закуповують швидкі тести на ВІЛ. За перше півріччя цього року у центрах таким чином обстежено 950 осіб, з них у 30 був позитивний результат. Крім цього, місто фінансує придбання молочних сумішей для штучного вигодовування малюків першого року життя, народжених ВІЛ-інфікованими жінками. Загалом з початку року на заходи з протидії ВІЛ/СНІДу з міського бюджету витрачено понад 130 тис. грн.
Швидкий тест на ВІЛ роблять у центрах первинної медико-санітарної допомоги безкоштовно. Його можна пройти і за власним бажанням, і за направленням сімейного лікаря.
– Тестування відбувається у конфіденційних умовах. При негативному результаті пацієнту розповідаємо всі ризики можливого зараження, пропонуємо повторити тест через три-шість місяців, а при позитивному – направляємо до кабінету «Довіра» для більш детального обстеження крові, – сказала лікар загальної практики – сімейний лікар центру № 8 Ольга Соломійчук.
Зі свого боку лікар кабінету «Довіра» міської поліклініки № 6 Алла Вербова розповіла: такі кабінети працюють у кожному із восьми районів міста на базі різних лікувальних установ. У разі підтвердження ВІЛ-інфекції людині пропонують стати на облік і далі проходити додаткові обстеження, безкоштовно отримувати препарати.
-Усі, хто має підтверджений діагноз ВІЛ-інфекція, безкоштовно отримують антиретровірусну терапію. ВІЛ-інфіковані вагітні також безоплатно одержують ліки для профілактики вертикальної трансмісії, щоб не інфікувати плід. Своєчасне вживання спеціальних противірусних препаратів та відмова від грудного вигодовування допомагають ВІЛ-інфікованим жінкам народити та виховати здорову дитину, – додала лікар.
Наразі у Дніпрі антиретровірусну терапію отримують 7 тисяч 232 особи. Загалом з 1987 року, коли було виявлено перший випадок ВІЛ-інфекції, у місті зареєстровано понад 20,5 тис. ВІЛ-інфікованих.