Безпека біля навчальних закладів та ремонти всередині приміщень. Дніпровські школи активно готують до нового навчального року. Профільні комунальні підприємства міськради оновлюють розмітку пішохідних переходів, встановлюють пристрої примусового зниження швидкості транспорту, а також слідкують за дотриманням встановлення знаків дорожнього руху поблизу шкіл, аби максимально убезпечити шлях дітей дорогою до навчальних закладів. Окрім цього, по всьому місту завершують ремонти, а подекуди і капітальне будівництво спортивних об’єктів.
«Сегодня мы находимся на улице Строителей, 26. Возле 62-й школы. И на данном участке дороги мы планируем восстанавливать дорожную разметку и пешеходный переход, и лежачий полицейский, так как они уже износились».
Представник КП «Транспортна інфраструктура міста», Михайло Солярчин, запевняє: облаштування прилеглих до навчальних закладів ділянок проїжджої частини проводиться регулярно. Втім, до 1 вересня у Дніпрі планують завершити роботи по встановленню так званих «лежачих поліцейських» ще на 32-х об’єктах. Також відновлять дорожню розмітку та пішохідні переходи. Поліція ж вкотре нагадує: безпека пішоходів – запорука зниження рівня ДТП.
Олег Мартиненко, в.о. інспектора відділу безпеки дорожнього руху управління патрульної поліції: “Частіше це трапляється, коли біля пішохідного переходу немає пристрою зниження швидкості. Тобто коли він є, водій в першу чергу реагує на нього. Потім на пішохідний перехід, і реагує на пішоходів».
Біля 120-ї школи, що на вулиці Янгеля, повністю готовий пішохідний перехід. Він, кажуть спеціалісти, є зразковим прикладом правильного облаштування автодороги поряд із навчальним закладом.
Михайло Солярчин, начальник виробничого відділу КП «Транспортна інфраструктура міста» Дніпровської міськради: “Как вы видите, здесь дорожная разметка нанесена пластиком. Устройство принудительного снижения скорости находится полностью в удовлетворительном состоянии. Установлены также дорожные знаки «Пешеходные переходы», а также установлены дорожные знаки, предупреждающие о том, что здесь идут большим потоком дети. Плюс – максимальное ограничение скорости здесь 30 км/час».
Окрім цього, в новому навчальну році на багатьох дніпровських учнів очікують і абсолютно нові спортивні зали. Капітальний ремонт одного з таких завершують в середній школі №25 на вулиці Бориса Кротова.
Іван Івашина, маляр-штукатур: “Сейчас мы делаем откосы. Тут вставили двери, сделали гипс. Теперь надо все облагородить, чтобы было все красиво».
Ремонт розпочали у березні, а здати шкільну спортивну арену будівельники обіцяють вже до початку наступного тижня. Керівники закладу зізнаються: капітального ремонту тут не робили з початку 80-х років минулого століття.
Тетяна Обіходенко, заступник директора з навчально-виховної роботи школи №25 (м. Дніпро): “Коли з’явилася така можливість, ми порадилися з батьківською громадськістю і звернулися з цим проханням до департаменту гуманітарної політики. Як бачите, на цей час в залі багато змінилося. Від підлоги до стелі. Все нове, красиве, сучасне. Дуже зручні роздягальні з’явилися у наших дітей, затишна тренерська».
Артем Трапезников, заступник начальника відділу інформаційного супроводу департаменту гумполітики Дніпровської міськради: “Каналізаційні труби були замінені. Також повністю пофарбовано стіни. Повністю зроблені нові двері, повністю зроблені нові меблі, повністю оснащено цю спортивну залу. У нас не робиться таке, як в інкубаторі, – всі школи мають бути однакові, всі школи з одним дизайном. У нас є дизайнери, які розробляють проекти, і ці проекти потім узгоджуються з батьківською радою, узгоджуються з педагогічним колективом закладу, узгоджуються з директором департаменту гуманітарної політики. І тільки після цього, як узгоджено з трьома сторонами, цей проект вже реалізується».
В нинішньому році в навчальних закладах міста реалізують більше ста ремонтів. Більше того, деяким школярам пощастило отримати не просто нові зали, а справжні стадіони. Саме такий завершують у 147 школі на лівому березі Дніпра. Тут навчаються більше 1300 дітей. і кожен учень зможе користуватися футбольним полем зі штучним газоном, біговими доріжками та тренажерами. Навколо арени будують ще й сучасний паркан, аби огородити територію та убезпечити учнів.
Ольга Коцарь, директор школи №147 (м. Дніпро): “За договором працюють ще й спортивні школи, які викладають футбол. І маса дітей із нашої школи, вони відвідують ці гуртки і будуть займатися тут, на цьому оновленому спортивному майданчику. Я дуже рада, що це у нас відбувається, що це торкнулося нашої школи. Що ми з кожним роком стаємо гарнішими, розвиваємося. І я думаю, що це не кінець».
В департаменті гуманітарної політики запевняють: до 1 вересня у школах Дніпра завершать усі основні ремонтні роботи.
Источник: ДніпроTV