За результатами їх розгляду складено 26 адміністративних протоколів та відкрито 8 кримінальних проваджень. За іншими фактами поліція проводить ретельну перевірку.
Більшість протоколів складалися за ст. 212-23 КУпАП (пошкодження, приховування, знищення свого виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі або винесення його за межі приміщення для голосування), ст. 212-10 КУпАП (порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації, агітації референдуму) та ст. 212-22 КУпАП (публічне розголошення виборцем, учасником референдуму результатів волевиявлення в приміщенні для голосування), – про це повідомляє відділ комунікації поліції Дніпропетровської області.
Зокрема, 25 жовтня слідчими були відкриті 5 кримінальних проваджень, які безпосередньо пов’язані з порушенням виборчого законодавства та 3 – опосередковано пов’язані з виборами.
Переважно до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ст. 157 Кримінального кодексу України (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії референдуму чи діяльності офіційного спостерігача), ст. 158-3 Кримінального кодексу України (фальсифікація, підроблення, викрадення, пошкодження або знищення виборчої документації, документації референдуму, викрадення, пошкодження, приховування, знищення печатки виборчої комісії, комісії референдуму, виборчої скриньки, списку виборців чи учасників референдуму) та ст. 160 Кримінального кодексу України (підкуп виборця, учасника референдуму, члена виборчої комісії або комісії з референдуму).
Також у день проведення місцевих виборів слідчими розпочато кримінальні провадження за ст. 171 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів), ст. 259 Кримінального Кодексу України (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності) та за ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство).