Минулого року з трудового рабства з Одеської області вдалося визволити 22 мешканця області. Постраждалих взяли під соціальний супровід, допомогли повернутися до місця остійного проживання, відновили документи, надали медичну та юридичну допомогу.
– Люди знаходилися у складних життєвих обставинах. Їм запропонували сезонні роботи в Одеській області. Обіцяли гарні умови праці. Насправді заробітчан поселили на території колишньої жіночої колонії, яку заборонялося покидати. Виконували сільськогосподарські роботи, їх робочий день тривав 16 і більше годин, – розповіли в обласному департаменті соціального захисту населення – Вихідні випадали тільки коли була дуже погана погода. Грошей за роботу не сплачували, лише годували, і то погано. На щастя, завдяки поліцейській спецоперації людей вдалося повернути додому.
Опікувалася постраждалими облдержадміністрація, спільно з громадською організацією «Промінь Дніпро», Міжнародною організацією з міграції та міжнародною організацією «Кампанія «А 21».
Жертвам трудового рабства придбали телефони, новий одяг, забезпечили тимчасовим житлом та харчуванням. Найближчим часом вони мають отримати від Міністерства соціальної політики України статус осіб, які постраждали від торгівлі людьми. Слідчі дії тривають.
-Кількість постраждалих від трудового рабства мешканців Дніпропетровщини останнім часом помітно зросла. У 2012–2015 роках відповідний статус отримали всього 3 людини, а за 2016–2019 – 50, – розповіли у департаменті соцзахисту. – За підсумками 2019 року Дніпропетровська область посіла перше місце за цими показниками.
Аби не стати жертвою трудового або сексуального рабства, фахівці радять дуже обережно ставитися до оголошень з пропозиціями роботи та ретельно перевіряти зазначену в них інформацію.