Газета "ЗОРЯ"

Тисяча військових області пройшла реабілітацію за програмами НАТО

Психотренінги та курси з управління бізнесом, маркетингу та безпеки. Такі заняття відвідували військові Дніпропетровщини за програмами НАТО. Загалом за чотири роки до них долучилася тисяча демобілізованих Збройних Сил та Нацгвардії із регіону.

Про це стало відомо під час зустрічі очільника області Олександра Бондаренка із головою Представництва НАТО в Україні Александером Вінніковим.
– Співпраця з Північноатлантичним Альянсом стратегічно важлива. Один із ключових напрямків – соціальна, психологічна, медична реабілітація тих, кого торкнулася війна. Загалом у зону АТО відправилися понад 25 тисяч мешканців Дніпропетровщини. Це найбільше в Україні. Тут проживає більш ніж 1100 членів родин загиблих бійців, – зазначив голова ДніпроОДА Олександр Бондаренко.
Натовськими програмами психологічної реабілітації та соціальної адаптації опікуються цільові трастові фонди. За п’ять років кваліфіковану допомогу психологів на тренінгах отримали понад 700 АТОвців Дніпропетровщини. Ще близько 300 скористалися програмою соціальної адаптації. На спеціальних маркетингових та бізнес-курсах бійцям допомагали перейти з військової кар’єри на цивільну.
– Підтримуємо мирний шлях, який взяла Україна у врегулюванні збройного конфлікту. Аби допомогти вашій країні подолати наслідки війни, укріпити оборону та безпеку, реалізуємо багато різнопланових проектів у рамках комплексного пакету допомоги. Так, Україна – найбільший партнер-отримувач фонду НАТО «Наука за мир і безпеку», – сказав голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков. – Обсяг внеску Дніпропетровщини у протидію війні та її наслідків вражає. Завжди готові підтримати у цьому регіон.
НАТО співпрацює з конкретними соціальними інституціями,тож аби налагодити кооперацію, будь-яка установа має подати проєктну заявку до цільового фонду. Олександр Бондаренко запропонував Александеру Віннікову розробити дорожню карту подальшого розвитку співпраці регіону з Представництвом НАТО в Україні.