«Води може не бути», — так кажуть експерти про наслідки підриву окупантами Каховської ГЕС. Катастрофа на гідроелектростанції тягне за собою величезні наслідки, економічні також. Особлива увага прикута до ціни на питну воду в регіонах, де вже відчувається її дефіцит.
Через підрив Каховської ГЕС у зоні катастрофи опинилися десятки тисяч людей, чиї домівки зруйновані. Ця трагедія вплинула також на світові ринки, оскільки йдеться про глобальні наслідки.
Зокрема, Bloomberg інформує, що ціни на пшеницю зросли на 3,17%.
Ще одна проблема в тому, що низка регіонів — сотні тисяч людей — можуть залишитися без питної води.
Олег Пендзин, економіст: «Та мова ж навіть не про ціну. А про фізичну наявність. Тобто ви маєте розуміти, що водопостачання великих міст Дніпропетровської області, зокрема, Кривого Рогу, залежить від водосховища. І там вже є дефіцит. А де є дефіцит — об’єктивно буде зростання цін».
Вчора вже облетіла інтернет світлина 6-літрового бутиля води за 239 гривень. Проте, мережа не помітила, що йдеться про ціну за пак.
В обласній адміністрації зазначили, що область повністю забезпечена питною водою. Ажіотажу в магазинах не спостерігається.
Сергій Лисак, голова Дніпропетровської ОВА: «Не довіряйте фейкам та рашистській пропаганді! Не поширюйте фото зі «зрадою» — бутиль води за 238 гривень у Кривому Розі. Відучора моніторимо ціни на воду. Висновок: вона не змінилася критично. Так, є поодинокі випадки, коли підприємці накручували вартість. Але з ними буде проведена робота. Наживатися на біді ніхто не має права».
Якщо ж говорити про здорожчання продуктів харчування, експерти кажуть: перейматися не треба.
Олег Пендзин, економіст: «Ми й так із Херсона практично жодних овочів не брали ні минулого року, ні цього. І навіть якщо врахувати ту частину, яка була деокупована, там настільки багато вибухонебезпечного заліза на полях, що ми цього року навряд чи могли щось очікувати від Херсонщини».
В регіонах, де вже відчувається дефіцит води, ціна, звичайно ж, підвищиться. Але жоден з експертів не може сказати, наскільки високою вона буде, поки не скінчиться війна. А от щодо продуктів харчування — їх економічний удар не торкнеться.
За матеріалами ДніпроTV