Всі депутати від «Громадської сили» Загіда Краснова мають цікаві історії. Випадкових людей там немає, а є ті, хто пройшов вогонь, воду і мідні труби у рекламному КП «Адміністративно-технічне управління», АНД райраді, земельній комісії міської ради Дніпра або акціонерних товариствах, з дивідендів яких живе Краснов та його діти.
На останніх місцевих виборах у 2020 році Загід Краснов провів до Дніпропетровської обласної ради дев’ять депутатів, а до міськради Дніпра — вісім представників. Хоча «Громадська сила» називає себе всеукраїнською організацією, але активно вона працює (судячи по постах у соцмережах і на офіційному сайті) у Дніпрі.
Воно й зрозуміло. Краснов пам’ятає, як добре у нього виходило у 2006-2010 роках встановлювати свої правила гри. Але цей період «розквіту», коли рекламою і земельними питаннями займалася буквально одна людина, пройшли.
Чим тепер живуть наближені до “директора міськради” і як заробляють гроші — про це ми розповімо докладніше.
Олександр Афанасьєв
Лідером фракції «Громадської сили» у обласній раді офіційно вважається син Загіда Краснова Руслан. Але це, скоріше, з поваги до лідера. Насправді, темним сірим кардиналом можна сміливо назвати Олександра Анатолійовича Афанасьєва. Він не потрапляє у скандальні історії з поїздками до Москви, а тихо підтримує організацію, від якої і сам отримує «гешефт».
До березня 2007 року Олександр Афанасьєв був головою Наглядової ради у «Дніпропетровському стрілочному заводі» з часткою у статутному капіталі 11,18%. Після нього раду очолив Загід Краснов (частка була 10%).
Відомо, що у 2006-2010 роках Олександр Афанасьєв був заступником мера Івана Куліченка з питань будівництва та архітектури. У серпні 2010 року зі скандалом покинув свою посаду. У 2010 році казали, що фірма Краснова «Отег» отримала ділянку у 95 соток землі у обхід аукціону.
Саме з Афанасьєвим пов’язують історії з «розпродажем» міської землі, коли бюджет громади міг недоотримати величезні суми. Колишній депутат міськради Євген Бачев говорив, що через корупцію у цій сфері місто не отримувало щорічно більше 10 млн грн.
У той час розгорівся скандал з «віджиманням» мережі «Пузата хата». Тоді перший заступник міського голови Олександр Афанасьєв повідомив про нібито порушення у роботі декількох об’єктів цієї мережі на території Дніпропетровська та пообіцяв їм негайне закриття. І мережі дивом відбилася від таких нападок!
У 2015 році Афанасьєв очолив КП «Дніпропетровський електротранспорт», і говорив про покращення роботи громадського транспорту. Мешканці Дніпра добре знають, що таке «реформування» зіграло на руку тільки власникам маршруток. До цього часу не можемо оговтатися!
Але це не все, що робилося заради проєкту Краснова. У своїй декларації за 2020 рік Олександр Афанасьєв вказав, що витратив 2,5 млн грн на підтримку «Громадської сили» (за даними з відкритих джерел, зараз він керує обласною та міською організаціями партії).
Але у Національного агентства по запобіганню корупції були питання до проєкту Краснова. Виявляється, «Громадська сила» у фінансових звітах не вказала витрати на політагітацію. У звітності за три місяці минулого року вказано, що партія витратила тільки 3680 гривень, 1858 з них — на аренду офісу. Хоча ЗМІ не раз писали, що перед виборами прихильники Краснова активно займалися «гречкосейством», а це коштувало чималих грошей.
У тієї ж декларації, як зарплату Олександр Афанасьєв зазначив отримані 125 тис. 106 грн на стрілочному заводі. Його дружина заробила 80 тис. 091 грн у фірмі Краснова «Отег».
Всього за минулий рік Афанасьєв заробив 135 тис. 65 грн, а дружина депутата принесла у сімейний бюджет 267 тис. 935 грн.
Готівкою депутат зберігав 2,25 млн грн, 400 тис. доларів, 300 тис. євро і ще 363 грн було на рахунку у банку. Дружина зберігала 1,8 млн грн, 150 тис. доларів, 100 тис. євро і 11 тис. 849 грн на рахунку у банку.
У родини були ділянки у Солонянському районі та Кривому Розі, акції у Дніпропетровському стрілочному заводі та Запорізькому заводі залізобетонних шпал, і частки у фірмах «Ляна», «Охоронна агенція« Армада»,«Виробничо-комерційне підприємство «ТАКО».
Олена Зєєва
На тлі такого монументального трудового шляху, як у Афанасьєва, історія активістки Олени Зеєвої виглядає не такою масштабною.
Але з її легкої руки розпочався не один шкільний скандал у Дніпрі. Цього року батьки зажадали звільнити вчителя — нібито у школі у селищі Авіаторське педагог вчить дітей поганому. Публікація Зеєвої у групі у Фейсбуці «Освіта Дніпра» тільки підлила масла у вогонь: замість того, щоб знайти рішення, люди розділилися на два табори. Для депутата такі історії та їх активне обговорення — це зайва безкоштовна реклама. Ну а батьки ще довго матимуть один до одного претензії, якщо були у різних «таборах».
Іноді заяви Зеєвої просто дивовижні: ремонт зупинок вона називала «безглуздим і даремним».
Та й з її політичними вподобаннями не так все просто. До того, як прийти у проєкт Краснова, Олена Зєєва пробувала свої політичні сили у БПП колишнього президента Петра Порошенка.
Але фінансової стабільності це не принесло. Судячи з її декларації за 2019 рік, вона заробила 25 тис. 142 грн у АНД райраді як секретар Олексія Пермякова, ще одного депутата Краснова (нагадаємо, що райради у Дніпрі розпустили), 4 тис. 620 грн — у окружній виборчій комісії з виборів президента і 993 грн вказала як «додаткове благо» у банку. Готівкою було 24 тис. доларів і 38 тис. грн.
У даних за 2020 рік вказана зарплата у АНД райраді вже 73 тис. 210 грн, ще 5 тис. 588 грн було зароблено у територіальній виборчій комісії АНД району, і 1077 грн як «додаткове благо». Ті ж заощадження були готівкою.
І тут 14 вересня 2021 року було відкрито виконавче провадження. Виявляється, людина з ПІБ Зєєва Олена Вікторівна заборгувала «ФІНАНСОВІЙ КОМПАНІЇ «СІТІ ФІНАНС» грошей. Мабуть, добровільно питання вирішити не вийшло, і тепер боргом буде займатися приватний виконавець.
А там буде з чого стягувати — на Зеєву оформлена частина у дніпровській квартирі. Такий собі приклад для людини, який у фейсбучних постах виглядає, як недосяжний ідеал!
До того ж, у депутата облради від «Громадської сили», ймовірно, є борг за доставку газу.
Олексій Пермяков
Раз вже заговорили про АНД райраду, то серед депутатів «Громадської сили» не тільки Олена Зєєва встигла там попрацювати. Ні для кого не буде тайною, що райрада АНД-району завжди була вотчиною «Громадської сили». Її колишній керівник Олексій Пермяков зараз депутат міськради Дніпра від проєкту Краснова.
У період свого розквіту на посаді голови району Пермяков не рахував грошей у гаманці. Його декларація була схожа на історію про успішний успіх: Toyota Sequoia, Chery A21 Elara, Land Rover Range Rover, мотоцикли Honda VTX-1800c і BMW K1200R Sport. Такі авто були у декларації Пермякова за 2016 рік.
Але його фірма «Б.Е.Р.К.У.Т», судячи з усього, не звикла платити. За даними слідства, вона заборгувала за оренду ділянок. Але якщо ви хочете перевірити, що це за земля така, то нічого у вас не вийде: ділянок немає на карті.
Ми розповімо чому: у 2007 році суд вирішив, що землі у районі Кайдацького мосту у Дніпрі були незаконно включені у ландшафтний парк «Лівобережний». Потім міськрада Дніпра передала ці ділянки у оренду фірмі «Б.Е.Р.К.У.Т.» і підприємству «АКС Україна». Але апеляційний адміністративний суд у 2008 році скасував рішення господарського суду Дніпропетровської області, закрив провадження і повернув землі ландшафтного парку.
Як тоді, так і за підсумками 2020 року, у сім’ї Пермякова десять ділянок у Дніпрі і передмісті, чотири авто і мотоцикл KAWASAKI ZZR1400. Його у 2019 році подружжя купило на двох за 376 тис. 261 грн.
Не знаємо, як це вдається, але все це майно і сім’я з п’ятьох чоловік жила в минулому роцы на одну зарплату Олексія Пермякова у АНД райраді — 552 тис. 098 грн (по 46 тис. грн на місяць). Також, дружина Пермякова отримала соцдопомогу 20 тис. 400 грн і гроші від продажу рухомого майна 123 тис. грн. Готівкою сім’я зберігала 4,6 млн грн, а на рахунку у банку було 8 тис. 119 грн.
Про те, як фірма «АМК-маркет» депутата міськради від «Громадської сили» Станіслава Басова різала дерева по тендерам АНД-райоммунхоза і як чиновники шифрували відомості від своїх колег у міськраді, ми розповімо наступного разу.
Источник: ДніпроTV